APLIKÁCIE A HRYAppleSpravodajstvo

Apple Mapy dostávajú funkciu, ktorá spopularizovala konkurenčný Waze

Novo uvoľnená funkcia je dostupnou zatiaľ naprieč BETA programom. Neskôr by mala byť sprístupnená pre všetkých.

V súčasnosti jednou z vôbec najrozšírenejších navigačných aplikácií je Waze. Ide o aplikáciu, za ktorou stojí Google, ktorý okrem iného prevádzkuje aj Google Mapy.

Waze si dokázal získať popularitu hlavne vďaka tomu, že okolo aplikácie vytvoril veľkú komunitu používateľov, ktorí medzi sebou môžu interagovať. Svojim spôsobom ide o akúsi „sociálnu sieť“ šoférov. Jedna z funkcií, ktorá bezpochyby stála za rozvojom tejto služby je, možnosť nahlasovania rôznych udalostí na ceste v reálnom čase. Používatelia totiž môžu nahlásiť napríklad dopravné hliadky, výmoli, nehody a podobne.

Už aj Apple Mapy. Zatiaľ však len v BETA programe

Najnovšie portál TheVerge upozorňuje na to, že funkciu nahlasovania jednotlivých udalostí na ceste, dostávajú aj Apple Mapy, ktoré sa tešia veľkej obľube na iOS platforme.

Ako môžete vidieť nižšie, tak používatelia Apple Máp môžu nahlasovať nehody, rýchlostné pasce, či iné udalosti, ktoré ovplyvňujú plynulosť dopravnej premávky. Hoci v porovnaní s Google Mapami, či aplikáciou Waze, ide o vcelku „zredukované“ možnosti nahlasovania typu udalostí, tak aj napriek tomu ide o významný krok dopredu.

Apple Mapy_funkcia nahlasenia nehody
Zdroj: TheVerge

Portál zároveň dodáva, že funkcia je aktuálne vo vývoji a dostupnou je v rámci BETA programu pre obmedzený počet používateľov. V praxi to znamená, že aktuálne ešte nie je prítomnou naprieč komerčne dostupnou aplikáciou Apple Máp.

Hoci dnes presne nevieme, kedy bude funkcia masovo dostupnou pre všetkých používateľov, tak aj napriek tomu môžeme očakávať, že Apple ju uvoľní pre prvé regióny v priebehu nasledujúcich týždňov. Neskôr bude pravdepodobne uvoľnenou globálne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close