AppleSpravodajstvo

Apple má údajne v pláne predstaviť lacnejšiu verziu iPhonu so skenerom odtlačkov prstov v displeji

Dostupný však bude zrejme iba na čínskom trhu

Spoločnosť Apple má údajne v tomto roku predstaviť úplne novú verziu smartfónu iPhone, ktorá bude dostupná iba na čínskom trhu. O plánoch spoločnosti informoval portál Global Times, ktorému boli poskytnuté informácie priamo z útrob spoločnosti.

Za všetko môže obchodná vojna medzi Čínou a USA

Špeciálny iPhone pre čínsky trh by mal byť akýmsi opatrením, aby si Apple udržal svoju trhovú pozíciu. Tá sa počas obchodnej vojny medzi Čínou a USA výrazne zhoršila, i keď sa to na finančnom stave spoločnosti príliš neodzrkadlilo.

Face ID nahradí skener odtlačkov prstov

A v čom má byť teda nový iPhone špeciálny? Prioritou spoločnosti Apple je údajne vytvoriť lacnejší iPhone, ktorý bude vyrobený presne podľa potrieb miestnych zákazníkov. Apple sa preto rozhodol, že zo svojho smartfónu odstráni technológiu Face ID, ktorá je oproti bežným skenerom odtlačkov prstov naozaj niekoľkonásobne drahšia. Aby ale Apple zachoval uhladený a moderný dizajn svojich smartfónov, Face ID plánuje nahradiť skenerom odtlačkov prstov, ktorý bude zabudovaný priamo v displeji smartfónu. Apple tak pôjde na rovnakej vlne, ako väčšina výrobcov smartfónov poháňaných operačným systémom Android.

Apple si to môže dovoliť, no predaje by šli dole

„Štruktúrovaný laserový vysielač, hlavná zložka technológie Face ID, by stála niekoľko stoviek juanov,“ uviedol anonymný zdroj pre portál Global Times. „Apple by si to mohol dovoliť, no predaje by šli nadol,“ dodal.

Nie len vyhlásenie anonymného zdroja, ale aj najnovšie trendy v rámci trhu so smartfónmi naznačujú, že ak by Apple takýto krok nevykonalo, je dosť pravdepodobné, že by v najbližších mesiacoch začal výrazne strácať. I keď v západných krajinách dopyt po smartfónoch Apple stále rastie, situácia na ázijskom trhu je úplne odlišná. Ľudia stále vyhľadávajú lacnejšie smartfóny, ktoré svojou technologickou výbavou dobiehajú aj tie najprémiovejšie značky.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple iPhone iPhone pre čínsky trh iPhone skener odtlačkov prstov Lacnejší iPhone
Close
Close