AppleSpravodajstvo

Apple hlási rekordné tržby za prvý štvrťrok. Najväčšími ťahúňmi predajov sú iPhone 11 a AirPods

Celkové tržby spoločnosti za prvý štvrťrok 2020 presiahli sumu 83 miliárd eur

Americká spoločnosť Apple opäť prekvapuje trh. Len pred niekoľkými hodinami zverejnila svoje oficiálne hospodárske výsledky za prvý štvrťrok 2020, ktorý bol uzatvorený 28. decembra 2019 (pozn. redakcie: v  účtovníctve nemusí byť fiškálny rok zhodný s kalendárnym rokom). Čísla hovoria za všetko – spoločnosť Apple stále rastie a to aj napriek tomu, že v niektorých oblastiach výrazne zaostáva za svojimi konkurentmi.

Historicky najvyššie tržby

Spoločnosť Apple v spomínanom období zaznamenala tržby na úrovni až 91,8 miliárd amerických dolárov, čo je v prepočte viac ako 83 miliárd eur. Dovedna sa jedná o najvyššie tržby v histórii spoločnosti. Pre porovnanie, oproti identickému obdobiu z minulého roka narástli tržby spoločnosti Apple až o neuveriteľných 9 percent. Apple zároveň dodáva, že tržby z medzinárodného predaja predstavovali iba 61 percent celých tržieb za prvý štvrťrok, čo je naozaj malé číslo a značí to, že Apple si opäť posilnil pozíciu na domácom trhu.

Ťahúňmi opäť najnovšie smartfóny a nositeľné zariadenia

„Sme nadšení, že môžeme zaznamenať najvyšší štvrťročný príjem spoločnosti Apple, ktorý bol kedy sprevádzaný silným dopytom po našich modeloch iPhone 11 a iPhone 11 Pro, a rekordmi za všetky služby a nositeľné výrobky,“ uviedol Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple.

„Počas prázdninového obdobia naša aktívna základňa zariadení rástla v každom z našich geografických segmentov a teraz dosiahla viac ako 1,5 miliardy. Považujeme to za silný dôkaz spokojnosti, angažovanosti a lojality našich zákazníkov – a za veľkú hnaciu silu nášho rastu vo všetkých smeroch, “ dodal Tim Cook.

Samotný segment nositeľných zariadení medziročne vzrástol až o 37 percent, čo je taktiež pomerne neočakávaný údaj. Za úspechom nositeľných zariadení pochopiteľne stoja vysoké predaje populárnych slúchadiel Apple AirPods, ako aj najnovších hodiniek Apple Watch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky