Apple

Apple hovorí, že ich vybrané produkty budú pravdepodobne opäť o niečo drahšie

Keď sa povie Apple tak väčšinu z nás nenapadnú len prémiové produkty, ale aj cena, ktorá je pre mnohých vzdialené na míle. Nuž, a práve cena pri vybraných produktov sa bude ešte o čosi vzďaľovať bežnému človeku.

Apple hovorí, že zásahy zo strany americkej vlády týkajúce sa sľubovaných taríf na Čínu ovplyvnia aj koncové ceny ich produktov. Totiž nové tarify hovoria o 25% zdanení buď samotných výrobkov, resp. komponentov. Vo výsledku sa to teda odzrkadlí na vyšších cenách produktov a pravdepodobne aj na nižších predajoch spoločnosti.

Apple bojuje proti novým tarifám

Spoločnosť Apple ako reakciu na nové tarify predložila Americkému obchodnému zástupcovi list, v ktorom vydokladovali niektoré z dôsledkov, ktoré by mali nové tarify. Cena sa priamo dotkne napríklad chytrých hodiniek, Mac mini, bezdrôtovej myši, puzdier, krytov, adaptérov, vnútorných komponentov a ďalších produktov.

Apple žiada od americkej vlády, aby prehodnotila svoj návrh. Totiž vo výsledku „potrestanie“ Číny bude mať priamy dosah aj samotných spotrebiteľov.

Doteraz sa obe vládne garnitúry úspešne vyhýbali zavádzaniu sadzieb, ktoré by mohli ovplyvniť hlavné technologické produkty. Výsledkom toho bolo, že v USA boli vyvíjané viaceré technológie a v Číne vyrábané. Inými slovami obe krajiny profitovali na tomto type spolupráce.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Youtube (Marques Brownlee)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close