Apple

Apple čelí veľkej patentovej žalobe pre ukradnutie senzora srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch! Hrozí zastavenie predaja hodiniek?

Hodinky Apple Watch boli medzi jednými z prvých smart hodiniek, ktoré prišli so senzorom srdcovej frekvencie. Teraz sa ale zdá, že Apple s týmto nápadom neprišiel sám a údajne senzor postavil na cudzej technológii. So žalobou proti Apple prichádza spoločnosť Omni MedSci , ktorá vyvíja rôzne technológie a stojí aj za zrodom dôležitých súčastí tohto senzora.

Spoločnosť Omni MedSci tvrdí, že hodinky Apple Watch sú vybavené technológiou, ktorá porušuještyri patenty. V podstate sa celá problematika týka senzora srdcovej frekvencie a v podstate spôsobu, akým tento senzor funguje a získava dáta. Zakladateľ spoločnosti Omni MedSci dokonca prezradil, že sa stretol s návrhárom hardvéru a dokonca aj vizeprezidentom produktového marketingu od Apple, aby diskutovali o tom, čo sa bude diať s ich patentom.

Hodinky Apple Watch údajne používajú technológiu bez povolenia jej tvorcov

Mohammed N. Islam tvrdí, že keď s Applom začal riešiť tému patentov, inžinieri z Apple náhle zrušili akýkoľvek kontakt a komunikáciu, ktorú predtým spoločnosť Omni MedSci s jablčnou spoločnosťou viedla. Je zaujímavé, že majiteľ vo svojom oznámení uviedol, že sa prvýkrát stretol so spoločnosťou Apple už v roku 2014. Jablčná spoločnosť mohla mať pritom už v tej dobe túto technológiu k dispozícii, no a čo je zaujímavé, o senzor srdcovej technológie sa už s Applom súdil Huawei, Nokia či spoločnosť Verizon.

Celý prípad ohľadom údajného ukradnutia technológie merania srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch budeme sledovať a o ďalších informáciách vás budeme informovať. Už teraz je však jasné, že sa bude jednať o opäť jeden z tých dlhších súdnych sporov, ktorý sa môže kľudne ťahať aj pár mesiacov až rokov.

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázok YouTube: DetroitBORG

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close