Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Apple čelí absurdnej žalobe. Muž obvinil spoločnosť z dôvodu, že iPhone z neho urobil údajne homosexuála

Apple čelí absurdnej žalobe. Muž obvinil spoločnosť, že ho iPhone telefón zmenil v homosexuála. Dôvodom je manipulatívna reklama, ktorá ho dotlačila k homosexualite.

Spoločnosť Apple musí častokrát čeliť súdnym sporom z viacerých dôvodov. Väčšinou sa však jedná o spory medzi technologickými gigantami, ktoré sa navzájom obviňujú kto komu “ukradol” jeho patent a podobne. Tentokrát však spoločnosť Apple bola zažalovaná z dôvodu, ktorý pravdepodobne prekvapí viacerých z nás.

Apple čelí žalobe. Muž obvinil spoločnosť, že z neho spravila homosexuála

Muž menom D. Razumilov hovorí, že vďaka telefónu iPhone sa stal homosexuálom. Portál Newsweek ďalej vysvetľuje, že Razumilov to odôvodňuje tým, že po otvorení reklamy v mobilnej aplikácií na jeho iPhone telefóne vyskočila na neho reklama s textom “nesúď bez toho, aby si skúsil”. Jednalo sa o reklamu na digitálnu menu GayCoin (GAY).

Razumilov na základe tejto reklamy okúsil homosexuálny styk, a dnes má dlhodobého partnera.

„Mám stabilného priateľa a neviem, ako to vysvetliť svojim rodičom. Po prijatí vyššie uvedeného odkazu sa môj život zmenil k horšiemu a už nikdy nebude normálny,“ sťažoval sa Razumilov. „Po dvoch mesiacoch môžem povedať, že som unavený v intimite s človekom môjho pohlavia a že sa z toho nemôžem dostať von.“

Razumilov žiada od spoločnosti odškodné vo výške 15 000$  za údajnú “zmenu v orientácii”. Hovorí, že spoločnosť, ktorá vyrobila iPhone mu spôsobila nie len morálne utrpenie, ale aj poškodila jeho duševné zdravia. Dôvodom má byť “manipulatívne tlačenie k homosexualite”.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Homosexualita iPhone žaloba

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close