AppleSpravodajstvo

Apple by sa mohol už čoskoro odstrihnúť od Google vyhľadávaní. Šepká sa, že pracuje na vlastnom vyhľadávači

Apple by mohol údajne priniesť svoj vlastný vyhľadávač

Ešte začiatkom júna sme mohli čítať o tom, že Google platí spoločnosti Apple nemalé peniaze za to, že ich vyhľadávač je prednastaveným v produktoch Apple. Dokonca sa spomínalo, že týmto krokom by mohlo teoreticky dochádzať k potláčaniu hospodárskej súťaže. Naznačujú to európske regulačné úrady, ktorým sa nepáči, že Google platí výrobcom smartfónov za to, aby bol predvoleným vyhľadávačom. V spojitosti s Android zariadeniami,  dokonca od 1. mája tohto roka zakázali prednastavovať Google ako predvolený vyhľadávač v nových Android zariadeniach. Dočkáme sa podobnej situácie aj na platforme iOS?

Plánuje Apple svoj vlastný vyhľadávač?

Keď príde reč na vyhľadávače, tak Google vo svojej podstate dominuje vo všetkých regiónoch sveta. Výnimkou nie je ani Európa, kde jedinú relevantnú konkurenciu má spoločnosť v Českej republike, vyhľadávač spoločnosti Seznam.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portá coywolf.news však naznačujú, že Google by mohol v dohľadnej budúcnosti dostať silného konkurenta, ktorý by mohol zamiešať kartami. Ide konkrétne o spoločnosť Apple.

Apple bot dostal významnú aktualizáciu

Portál poukazuje na veľkú aktualizáciu stránky webového prehľadávača Apple bot. Nové dodatky, ktoré sa objavili na stránke, sú veľmi podobnými k detailom, ktoré Google poskytuje správcom webových stránok a SEO špecialistom.

Apple vyhladavanie
Zdroj: coywolf.news

Aktualizovaná stránka napríklad hovorí, že nielenže indexovo prehľadávajú HTML, ale aj vykresľujú stránky, podobne ako to robí vyhľadávač Google. Apple bot dokáže ďalej rozoznávať medzi desktopovou verziou a mobilnou verziou stránky. Rovnako boli pridané nové pravidlá pre súbor robot.txt (ide o textový súbor, ktorý dávajú na svoju stránku prevádzkovatelia stránok. Ten určuje pravidlá, čo môžu a nemôžu jednotlivými boti prehľadávať). Ďalej bola pridaná aj časť, ktorá hovorí o hodnotení rebríčka a o faktoroch, ktoré ovplyvňujú to, ako sa stránky zobrazujú vo vyhľadávaniach na webe a podobne.

Prinesením potenciálne nového vyhľadávača na platforme iOS by mohol znamenať ďalší monopol na trhu. Podobný tomu, ako mala napríklad spoločnosť Microsoft v 90. rokoch, kedy predstavila internetový prehliadač.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close