AppleSpravodajstvo

Apple bude v rámci podpory 5G výrazne zaostávať za konkurenciou. Meškanie sa môže natiahnuť až na 2 roky

Spoločnosť Apple bude podľa všetkého výrazne zaostávať za konkurenciou v rámci implementácie 5G pripojiteľnosti. Pôvodný dátum dostupnosti prvého iPhonu s podporou 5G bol neoficiálne stanovený na rok 2020. Apple ale v rámci tejto technológie spolupracuje so spoločnosťou Intel, ktorá má s vývojom svojho 5G modemudlhomesačné problémy. Najnovšie informácie pochádzajúce z portálu Fast Company naznačujú, že rok 2020 nie je reálny a prvý iPhone s podporou 5G pripojenia uvidíme najskôr o rok neskôr.

Intel mešká s vývojom

Najnovšie informácie o problémoch spoločnosti Intel pochádzajú zo zdroja so „znalosťou situácie“, ktorý informácie poskytol spomínanému portálu Fast Company. Zdroj uvádza, že spoločnosť Intel jednoducho mešká s vývojom a prepásla niekoľko termínov. Vývoj modemu s označením XMM 8160 5G je teda výrazne omeškaný, čo takmer určite ovplyvní vývoj prvého iPhonu s podporou 5G. 

Dôvera v Intel pokulháva

Dodanie 5G modemu s výrazným omeškaním by spoločnosti Apple určite neprospelo, čo si, samozrejme, uvedomujú jej predstavitelia. Vzťahy medzi spoločnosťami údajne príliš dobré nie sú a Apple v Intel čiastočne stratil dôveru. Intel ale akékoľvek informácie o omeškaní vývoja vyvrátil. Na detailnejšie informácie si tak budeme musieť počkať ešte niekoľko mesiacov, dúfajme že nie rokov.

Možná náhrada za Intel?

V éteri sa objavila aj možnosť, že by Apple jednoducho vymenil dodávateľa špeciálneho 5G modemu. Takáto úvaha že vraj prebiehala aj v útrobách spoločnosti Apple, kde sa uvažovalo nad prípadnými inými dodávateľmi, aby sa Apple nemusel spoliehať práve na jedného výrobcu. Podľa všetkého sa uvažovalo nad čipmi od Samsungu a MediaTeku, no zatiaľ nám žiadne zdroje ani len nenaznačili, že by medzi výrobcami existoval aspoň čiastočný dialóg na tému 5G modemov. Uvažovať by sa dalo aj nad riešením od Qualcommu, ktoré bude zrejme najdostupnejším a najpoužívanejším riešením na trhu v najbližších rokoch. Napäté vzťahy medzi oboma spoločnosťami a viaceré súdne spory napovedajú, že tadeto cesta zrejme viesť nebude.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close