AppleHuaweiSpravodajstvo

Apple a Huawei doručili na trh v minulom roku viac chytrých hodiniek, ako tomu bolo rok predtým

Trh s chytrými hodinkami v priebehu minulého roka mierne podrástol. Darilo sa hlavne spoločnostiam Apple a Huawei.

Nositeľná elektronika je čoraz populárnejšou medzi používateľmi a vidieť to aj na predajných číslach. Minulý rok sa darilo hlavne spoločnostiam Apple a Huawei, a to aj napriek aktuálnej pandémii. Podľa dat spoločnosti Counterpoint Research, Apple doručil na trh o +19% zariadení viac. V surových číslach to znamená nárast predajov chytrých hodiniek z 28,4-milióna kusov, na 33,9-milióna. V prípade spoločnosti Huawei, rast bol o niečo väčším. Konkrétne hovoríme o raste na úrovni +26%. Druhým dychom však treba dodať, že Huawei mal inú východiskovú pozíciu ako Apple, a spoločnosti sa podarilo v konečných číslach doručiť „len“ 11,1-milióna zariadení. Ale aj napriek tomu, ide o 2. najúspešnejšiu spoločnosť. Ostatní výrobcovia viac menej stagnovali, alebo zaznamenali pokles predajov tohto typu zariadení. V konečných číslach však trh podrástol o +1,5%. Na tému upozorňuje portál 9to5mac.

„Celosvetové dodávky inteligentných hodiniek, ktoré boli ovplyvnené pandémiou COVID-19, zaznamenali vo 4. štvrťroku 2020 mierny medziročný pokles, hoci rok 2020 zaznamenal takmer vyrovnaný rok v porovnaní s rokom 2019, podľa najnovšieho globálneho sledovateľa zásielok smartphonov spoločnosti Counterpoint Research. V roku, keď ročný rast stúpol dopredu iba o +1,5%, Apple si udržal svoju solídnu pozíciu číslo jeden a [19% celoročný nárast dodávok] zvýšil svoj trhový podiel o 6 percentuálnych bodov [pozn. redakcie: v 4. kvartáli], čo pomohlo posunúť celkový trh bližšie k prémiovému segmentu.“ píšu analytici v publikovanej správe.

4. kvartal 2020_dodavky chytryh hodiniek
Zdroj: counterpointresearch

Analytici ďalej dodávajú, že aj napriek sankciám zo strany amerických úradov, sa podarilo spoločnosti Huawei rásť a to najme mimo amerického trhu. Ako sme už vyššie spomínali, tak spoločnosť celkovo predala 11,1-milióna zariadení. Len pre porovnanie, v roku 2019 spoločnosť predala 8,7-milióna zariadení.

Ostatní hlavní výrobcovia stagnovali, alebo predali menej

Nižšie si môžete pozrieť podrobné štatistiky vrátane medziročných rozdielov 5. najväčších predajcov chytrých hodiniek za uplynulý rok. 

Predaje chytrych hodiniek_2020
Zdroj: counterpointresearch

Prispeli ste do týchto štatistík aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Zároveň nám nedovolí nepovedať, že čísla vyššie neobsahujú fitness náramky. Ide o inú kategóriu produktov, ktorá má svoje vlastné štatistiky. V  štatistikách odzrkadľujúcich tento segment trhu, sa očakáva dominancia Xiaomi

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close