APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia StressHelp od slovenských vývojárov vám poradí, ako sa popasovať so psychickou nepohodou a stresom

Ministerstvo práce spoločne s partnermi prináša mobilnú aplikáciu StressHelp. Ochrániť má najmä duševné zdravie sociálnych pracovníkov.

Viac ako rok trvajúca pandémia vytvára na drvivú väčšinu ľudí omnoho vyššiu mieru stresu, ako pri bežnom fungovaní. Uvedomuje si to aj Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny, ktoré po niekoľko mesačnom výskume a vývoji prináša unikátnu aplikáciu na ochranu duševného zdravia a psychickej pohody. Nová aplikácia s názvom StressHelp má byť „pomocou na jeden klik“. Aplikácia umožňuje sledovanie psychického stavu ľudí, pričom MPSVR SR ňou mieri najmä na pracovníkov v pomáhajúcich profesiách, napríklad pre ľudí pracujúcich v oblasti sociálnych služieb. Skorú identifikáciu psychickej nepohody a ako sa s tými problémami popasovať aj z pohodlia domova však môžu využiť aj bežní ľudia.

Aplikácia StressHelp – pomoc na jeden klik

Aplikácia StressHelp obsahuje špecifikované screeningové testy, na základe ktorých je možné zistiť psychický stav používateľa z pohľadu stresu, úzkosti alebo depresie. Prostredie aplikácie je intuitívne, jednoduché a výsledky po vyplnení testu dávajú jasne najavo, či treba vyhľadať odbornú pomoc. V prípade zistenia akútneho problému aplikácia poskytne priamy kontakt na odbornú pomoc v danom okrese. Vďaka včasnej intervencii totižto dokáže odborník zabrániť zhoršeniu stavu človeka či prípadným zdravotným komplikáciám alebo depresiám.

„Zvlášť v posledných náročných mesiacoch pandémie si mnohí z nás uvedomili nenahraditeľnosť pomoci druhým. A práve pracovníci v sociálnych službách v mnohých prípadoch siahali až na dno svojich síl, na úkor vlastných rodín zostávali aj mimo pracovného času s klientami v zariadeniach, aby im boli stále nablízku. Samozrejme, že takéto náročné obdobie sa dokáže podpísať pod ich vlastnú psychickú nepohodu. Verím, že aplikácia StressHelp bude pre nich dobrou a rýchlou pomocou v tomto náročnom období,“ priblížil Milan Krajniak, minister práce, sociálnych vecí a rodiny.

K dispozícii sú mobilná aj webová aplikácia

Nová aplikácia určená primárne pre spomínaných pracovníkov v sociálnej oblasti je dostupná vo viacerých formách. Vyskúšať si ju môžete priamo v online podobe na stránkach MPSVR SR, ale aj na stránkach stresshelp.psychologin.sk. K dispozícii je aj formou mobilnej aplikácie v obchode Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android.

StressHelp
StressHelp
Developer: PsychoLOG-IN
Price: To be announced

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close