APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Aplikácia Google Telefón bude pravdepodobne automaticky nahrávať niektoré hovory. Ktoré to budú a prečo?

Google chce vylepšiť funkciu nahrávania hovorov v aplikácii Telefón

Nahrávanie hovorov je stále žiadanejšou funkciou pričom táto funkcionalita v aplikácii Google Telefón je prítomnou v smartfónoch Pixel, Nokia, a v niekoľkých zariadeniach Xiaomi. Najnovšie Google pracuje na ďalších vylepšeniach tejto funkcionality, ktoré sa objavili v testovej verzii aplikácie (verzia 59). Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Google Telefón bude automaticky nahrávať hovory

Nová funkcia, na ktorú poukazuje portál je prítomnou vo verzii aplikácie 59 a zatiaľ je dobre schovanou v zdrojovom kóde. Portál konkrétne poukazuje na časť kódu, kde je popis prezrádzajúci, že dôjde k nahrávaniu hovoru pri číslach, ktoré používateľ nemá uložené v telefónom zozname. Samozrejme, k samotnému nahrávaniu nedôjde bez toho, aby bola o tom informovaná druhá strana.

„Vy alebo iná osoba vo vašom hovore sa môže nachádzať niekde, kde sa od všetkých vyžaduje súhlas so zaznamenaním. Všetci budú vopred upozornení, že sa hovor zaznamenáva. Je na vás, aby ste sa riadili zákonmi o zaznamenávaní konverzácií. Nahrávky sa ukladajú iba vo vašom telefóne. “ píše sa v zdrojovom kóde aplikácie.

Zdrojový kód zároveň odhaľuje aj popis funkcie, ktorý je „Always record calls with numbers not in your contacts?“, teda Vždy nahrávaj hovory, ktoré nie sú v zozname? Ďalej, v kóde aplikácie sa schováva ďalší popis, ktorý hovorí o povolení, resp. zakázaní nahrávania hovoru. Používateľ bude mať dve možnosti – „Vždy zaznamenať“ a „zrušiť“. Reťazce kódu tiež uvádzajú prepínač pre túto funkciu, ktorý by sa mal zobraziť v nastaveniach aplikácie po zavedení tejto funkcie.

Zároveň treba dodať, že Google nezverejnil doposiaľ žiadne informácie o tejto novej funkcii nahrávania hovorov. V každom prípade, zdrojový kód aplikácie prezrádza, že spoločnosť má v pláne túto funkciu posunúť na nový level.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close