APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Google dostáva podporu tmavého režimu

Google začal uvoľňovať tmavý režim pre mobilnú aplikáciu Google

Tmavý režim je stále žiadanejším medzi používateľmi mobilných zariadení. Nie tak dávno sa začali ukazovať prvé „lastovičky“ ako sú Gmial, Youtube a ďalšie aplikácie s podporou tejto funkcie, a dnes pribúda medzi ne ďalšia obľúbená aplikácia.

Google aplikácia dostáva tmavý režim

Spoločnosť Google prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznamuje, že dnešným dňom začína uvoľňovať tmavý režim pre aplikáciu Google.  V rámci publikovaného statusu nižšie píše, že aktualizácia je uvoľňovaná pre používateľov Androidu 10 a iOS 12, resp. 13. Ďalej dodáva, že aplikácia bude sledovať nastavenia systému, podľa ktorého sa bude sfarbovať. Funkcia by mala byť dostupná pre všetkých najneskôr v priebehu nasledujúcich dní.

Tmavý režim je obľúbený hlavne medzi používateľmi AMOLED displejov. Dôvodom je, že okrem šetrnosti voči očiam, tmavý režim šetrí aj energiu (v prípade LCD panelov dochádza k aktívnemu podsvieteniu všetkých pixelov).

Vyberáte si nový smartfón? Toto sú hlavné rozdiely medzi LCD vs. OLED vs. AMOLED displejmi

V prípade, ak tmavý režim ešte neevidujete, tak skúste aktualizáciu vyhľadať v obchode Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close