APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Fotky od Google dostala novú funkciu „Kôš“. Ako funguje a kde ju nájdete?

V aplikácii Google Fotky pribudla funkcia Koša. Umožňuje uschovať vymazané fotografie po dobu 60 dní, potom dôjde k ich trvalému odstráneniu.

Aplikácia Fotky od Google vo všeobecnosti patrí medzi populárnych správcov fotografií a videí, prípadne ďalšie multimediálneho obsahu v smartfóne. Začiatkom tohto mesiaca sa jej dostalo extra negatívnej pozornosti. Dôvodom je, že Google obmedzil bezplatný taríf pre ukladania fotografií a videí na 15GB, pričom doposiaľ mali používateľa k dispozícii neobmedzený ukladací priestor.

Aplikácia Google Fotky dostáva funkciu Koš

V každom prípade, nič to nemení na tom, že Google aj naďalej pracuje na nových funkciách pre aplikáciu Fotky. Najnovšie sa nám v aplikácii Fotky vo verzii 5.46.0.378907345 objavila nová možnosť Kôš potom, ako sme sa rozhodli odstrániť obsah zo zariadenia smartfónu.

Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako môžete vidieť nižšie v popise funkcie, tak funguje obdobným spôsobom, ako kôš vo Windows 10. Potom, ako odstránite súbor, tak je presunutý do koša, pričom používateľ má k dispozícii extra čas, aby mohol vymazané súbory obnoviť.

V rámci popisu funkcie na stránkach Google, na ktoré odkazuje aplikácia sa píše, že kôš má kapacitu 1,5GB. Následne ho je potrebné vyprázdniť. Rovnako možno čítať, že odstránený obsah je v koši uschovaný po dobu 60 dní. Po uplynutí tejto lehoty ho následne Google automaticky odstráni a to aj z Cloudu. K samotnej funkcii koša sa dostanete pomocou hlavnej stránky aplikácie, viď druhú snímku obrazovky nižšie.

Uvítate túto funkciu v aplikácii Fotky? My určite áno. Ide o šikovný nástroj, ako môžete obnoviť odstránené fotografie, ktoré ste omylom vymazali.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close