APLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Aplikácia EQ Ready Vám povie, či ste pripravený na výmenu auta so spaľovacím motorom za elektromobil

Ste pripravený na výmenu auta so spaľovacím motorom za elektromobil?

Elektromobily sú témou, ktorá rozdeľuje „svet autičkárov“ na dva veľké tábory. Jeden hovorí, že elektromobily sú už na takej úrovni, že sú dnes plnohodnotne využiteľné v praxi, a druhý tábor zas zdieľa opačný názor. Väčšinou argumentujú relatívne malým dojazdom, slabou nabíjacou sieťou a podobne. Odhliadnuc od týchto táborov, najzásadnejšou otázkou, na ktorú si musí každý záujemca o elektromobil odpovedať je, či je tento typ vozidla preňho vhodným?

Mercedes Vám pomôže s vyriešením tejto dilemy

Je pre Vás elektromobil vhodným dopravným prostriedkom? Tak na túto otázku hľadá odpoveď aplikácia spoločnosti Mercedes, EQ Ready, ktorá je dostupná ako pre platformu Android, tak aj pre iOS. Ide vcelku o jednoduchú aplikáciu, ktorá porovnáva Vaše reálne návyky šoférovania (napríklad ako často jazdíte, aké vzdialenosti a podobne) s vlastnosťami elektromobilov.

7-dňová výzva

Po spustení aplikácie Vás EQ Ready vyzve na 7-dňovú výzvu, počas ktorej budú monitorované dáta spojené s používaním Vášho auta. Po odsúhlasení podmienok, je potrebné následne aplikáciu spárovať s Vašim autom pomocou Bluetooth. Pre presnejšie dáta, je vhodné uviesť aj model Vášho auta. Po tom si stačí dať do porovnania model Mercedesu, ktorý si myslíte, že by Vám teoreticky vyhovoval (napríklad podľa dojazdu, výkonu a podobne). Následne stačí už len používať Vaše auto ako doposiaľ a po 7 dňoch sa dozviete odpoveď na otázku, ktorú sme položili vyššie.

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorú aplikácia ponúka, je napríklad aj možnosť zvolenia cieľovej adresy, kam sa chcete dostať, pričom na mape uvidíte nabíjaciu sieť. Viete si tak reálne otestovať, či by ste došli elektromobilom napríklad do vzdialenejšej destinácie, prípadne sa viete pozrieť, kde vo Vašom okolí môžete nabiť elektromobil.

EQ Ready_elektromobil
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, vedeli ste, že 90% všetkých jázd je kratších než 50 kilometrov? Ak Vás aplikácia zaujala, tak ju stiahnete na odkaze nižšie. 

EQ Ready - Drive E-Mobility
EQ Ready - Drive E-Mobility

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close