ANDROIDAppleSpravodajstvo

AnTuTu: „Neporovnávajte výkon Android a iOS smartfónov medzi sebou. Nemá to zmysel“

AnTuTu upozorňuje na nesprávne porovnávanie výkonu Android a iOS smartfónov medzi sebou. Porovnanie totiž nemá žiadnu výpovednú hodnotu.

Výkonnostné rebríčky sú medzi používateľmi veľmi populárne. Pre mnohých sa jedná totiž o odrazový mostík pri hodnotení smartfónu. Spoločnosť AnTuTu, ktorá prevádzkuje jednu z  najpopulárnejších platforiem na porovnávanie výkonnosti jednotlivých zariadení pár dní dozadu publikovala blog, v rámci ktorého upozorňuje používateľov na to, že nie je možné porovnávať výsledky z AnTuTu naprieč rôznymi operačnými systémami.

1 000 bodov z  AnTuTu pre Android nie je 1 000 bodov pre iOS

AnTuTu píše, že mnoho používateľov porovnáva výsledky naprieč operačnými systémami, čo nie je správna metrika. AnTuTu ďalej uvádza, že medzi oboma operačnými systémami existujú výrazne rozdiely v jadre, vo vývojom jazyku a podobne. Benchmark preto pre Android a iOS zariadenia treba brať ako dve rozdielne hodnotenia, ktoré na seba nenadväzujú.

Android vs iOS
Zdroj: VoSveteIT.sk

Spoločnosť ďalej dodáva, že pri spustení aplikácie sú využívané rôzne rozhrania API, v závislosti od operačného systému. Verzia iOS používa rozhranie Apple Metal API, zatiaľ čo verzia systému Android používa rozhranie OpenGL ES a Vulkan API. AnTuTu ďalej vysvetľuje, že hoci výzorovo sú obe metódy z vonka rovnaké, tak na vykresľovanie scenárov sú využívané rôzne mechanizmy, ktoré inak zaťažujú hardvér.

Zjednodušene povedané, výsledky z  porovnania sú porovnateľné len v rámci jedného operačných systému, a porovnania medzi rozličnými systémami nemajú výpovednú hodnotu. Zároveň AnTuTu dodáva, že je potrebné, aby pri testovaní zariadení boli použité rovnaké verzie aplikácie. V  inom prípade výsledky môžu byť skreslené aj v rámci jednej platformy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android AnTuTu Apple iOs

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close