SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Antivírus omylom označil Windows ako malvér. Medzičasom však stihol spraviť šarapatu

Spoločnosti stojacej za antivírusovým programom Webroot sa podarilo spraviť veľké fopá, totiž ich software označil jadrové súbory Windowsu 10 ako za škodlivý malvér obsahujúci trojského koňa W32.Trojan.Gen. Výsledkom čoho bolo to, že antivírus začal presúvať vybrané súbory do karanténny.

Presúvaním vybraných zložiek do karantény to však neskončilo, celý tento proces totiž ovplyvnil aj samotných chod systému čoho výsledkom bolo hlásenie viacerých chybových hlášok či dokonca pádov ako aj viacero problémov spojených len so spustením samotným zariadenia.

Windows 10 aktualizacia
Zdroj: vlastný

Aby toho nebolo málo antivírus Webroot začal označovať ešte sociálnu sieť Facebook ako phishingovú stránku, čím zablokoval k nej prístup.

Reakcia spoločnosti preto musela byť blesková a aj bola, krátky čas na to vyšla aktualizácia, ktorá chybu odstránila firma zároveň poskytla návod ako je možné súbory presunuté do karantény znovu „oiživiť“.

Zdroj: bleepingcomputer.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close