Spravodajstvo

Antivaxerka Nikol sa na internete pochválila, ako „vybabrala“ so systémom. Teraz je hrozí pokuta

Antivaxerka Nikol na sociálnej sieti Facebook zdieľala svoj „hrdinský čin“, ako si odmietla nasadiť rúško a ako vybabrala so systémom. Hrozí jej pokuta.

Aktuálna pandémia COVID-19, ktorá trápi značnú časť Zeme, rozdelila ľudí na dve veľké skupiny. Prvá skupina sa snaží dodržiavať vládne opatrenia a odporúčania a to aspoň čiastočne, ak nie v plnej miere, aby sme predišli ďalšej katastrofe, a druhá časť ľudí je k aktuálnej situácii vo veľkej miere ľahostajná. V súčasnosti najefektívnejšími zbraňami, ktoré máme v boji s pandémiou, sú očkovanie, rúška a samozrejme, ľudská zodpovednosť a ohľaduplnosť k svojmu okoliu.

Zatiaľ, čo v mnohých prípadoch sa dá akceptovať, že ľudia odmietajú očkovanie a to bez ohľadu na dôvod, tak ľudská ľahostajnosť k svojmu okoliu a nezodpovednosť, či sebeckosť, je už otáznou. To je aj prípad Nikol, ktorá sa na sociálnej sieti Facebook pochválila „počinom“, ako to „natrela“ spolucestujúcim vo verejnej doprave.

Nikol sa priznala k priestupku v „priamom prenose“, hrozí jej pokuta

Polícia SR prostredníctvom stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozornila na Nikol, ktorá hovorí o tom, ako si v autobuse odmietla nasadiť rúško pričom pán, ktorý ju na to upozorňoval, si ju odfotil. Nikol následne pána zachytila na kameru a poprosila svojich priateľov na sociálnej sieti, že by to chcela riešiť s políciou. Zároveň vyzvala používateľov, aby tento status zdieľali, aby  „tento humus v ľudskej podobe“, videlo čo najviac ľudí. V závere dodala, že je šťastná, že sa nenechala vytočiť a podriadiť sa. 

Antivaxerka Nikol sa pochvalila na Facebooku
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR (Facebook)

Polícia SR „jej výzvu“ akceptovala a status ďalej zdieľala a vyzvala svedkov incidentu, aby sa prihlásili. Urobila tak z dôvodu, že Nikol sa dopustila priestupku a hrozí jej za jej správanie pokuta.

„Tak tomuto sa povie gól do vlastnej bránky. Priznať sa k porušeniu mimoriadnych opatrení je jedna vec, ale ešte k tomu verejným spôsobom pre celé Slovensko, tak to už je osobitná kategória. Mimoriadne opatrenia sú platné, slovo nulitné už dávno nie je v móde. Kto ich považuje za hoax, tvrdí hoax, a preto aj tento prípad uverejňujeme na tejto stránke.

VÝZVA PRE SVEDKOV V súvislosti s touto udalosťou vyzývame svedkov konania autorky videa, aby celú skutočnosť oznámili miestne príslušnému regionálnemu Úradu verejného zdravotníctva, ktorý spracováva podnety verejnosti ex-post, teda po spáchaní priestupku.“ píše polícia na svojej oficiálnej Facebook stránke.

Ako hodnotíte správanie Nikol? Je podľa vás cez čiaru, alebo bolo na mieste?

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close