Anonymous znova hackli Roskosmos. Zverejnili ďalšie dáta, ktoré sú voľne dostupné k stiahnutiu

Hacker v0g3lSec, ktorý patrí ku hackerskej skupine Anonymous, práve hackol Roskosmos. Zverejnil stovky MB dát o mesačných misiách.

anonymous-kyberneticky-utok-na-rusko
Zdroj: Pixabay.com, úprava: Vosveteit.sk

Hackeri z Anonymous dávajú ruskej IT infraštruktúre zabrať ako to len ide. Za posledné týždne, potom ako Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, hackli viacero vládnych ruských stránok, médií ovládaných štátom, ktoré šírili dezinformácie, ale aj viacero strategických spoločností pôsobiacich v krajine.

Ešte začiatkom mesiaca pridružený hacker ku skupine Anonymous, ktorý vystupuje pod prezývkou „v0g3lSec“, hackol stránku ruskej vesmírnej agentúry. Na stránke im zanechal štipľavý odkaz, aby si ruskí kozmonauti radšej hľadali inú webovú stránku namiesto toho, aby sa vyhrážali, že zhodia ISS na územie USA, či Európy. Hacker týmito slovami reagoval na vyhrážky Rogizina, hlavy ruského vesmírneho programu, ktorý naznačoval možný a nekontrolovateľný pád ISS. v0g3lSec zároveň zverejnil viacero dát súvisiacich s rôznymi vesmírnymi misiami, ktoré sa mu podarilo získať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

v0g3lSec opäť hackol Roskosmos

Ten istý hacker v týchto hodinách opäť hlási, že opäť hackol Roskosmos, ruskú vesmírnu agentúru. Okrem iného zverejnil približne 730 MB dát, ktoré súvisia s mesačnými misiami.

Samotné dokumenty, ktoré hacker zverejnil je možné stiahnuť prostredníctvom tejto stránky https://gofile.io/d/Z2whfF. Obsahujú dva priečinky „Luna Glob Project“ a „Luna Resource Plan“. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o misie, ktorých cieľom je vytvorenie autonómnej robotickej lunárnej základne na Mesiaci, ktorá sa mala volať Lunny Poligon. Po dosiahnutí tohto cieľa, Roskosmos malo v pláne pokračovať v lunárnych misiách spolu s ľudskou posádkou vrátane vybudovanie trvalo obývateľnej základne na našej prirodzenej družici. Korene projektu siahajú ešte do roku 1997, kedy mala misia začať. V dôsledku finančnej krízy program bol však viackrát odložený. Misie súvisiaci s Mesiacom však v posledných rokoch naberali opäť na obrátkach a v priebehu nasledujúca roka mali pomocou nosnej rakety Soyuz dopraviť na povrch Mesiaca rover a následne pokračovať v ďalších misiách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre