SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Anketa o článku ako zbraň proti trollom. Pred pridaním komentáre budete musieť odpovedať na viaceré otázky

Trollovia, kto by ich mal rád? Stretnúť sa s nimi môžeme dnes v podstate na každej webovej stránke a nezľaknú sa ani odbornejších tém, na ktoré zväčša sú ešte väčšimi „odborníkmi“.

S týmto problémom bojuje viacero popredných hráčov na internete, napríklad Google spolu s Jigsaw len nedávno vyhlásili vojnu nenávistným diskutujúcim, ktorých cieľom je doslova len trollovanie, urážanie druhých a podobne. Svoj mechanizmus založili na strojovej analýze komentárov, ktoré by mali byť následne vyfiltrované a to buď spôsobom ich blokovania, alebo formou označenia, kde by ich neskôr administrátor ručne skontroloval.

Dnes, s ďalším riešením prišiel aj spravodajský portál NRK. V podstate sa jedná o softvér, ktorý pred tým ako vám dovolí pridať komentár vás vyzve k vyplneniu krátkej ankety. Jej cieľom má byť preverenie vlastne toho, či diskutujúci skutočne prečítal daný článok, a vie teda prispieť plnohodnotnou myšlienkou do diskusie.

Stale Grut, na margo zavedenia tohto systému povedal:

„Dúfame, že to prispeje k tomu, aby ľudia predtým ako dačo napíšu tak si to trochu ešte premyslia…“

Ide určite o veľmi zaujímavý spôsob ako je možné zvýšiť kvalitu diskusie a vyhnúť sa tak otravnému spamu či urážkam. Sami sme zvedaví ako sa táto praktika ukáže v praxi, ale už teraz možno predpokladať, že bude mať pozitívny vplyv – minimálne autor komentáru bude musieť stráviť čas nad danou témou, a nebude reagovať len na základe nadpisu.

Uvítali by ste podobný systém aj na slovenských stránkach?

Zdroj: thehillnews.org

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close