TECHNOLÓGIE

Anglické školy zakazujú chytré hodinky

Spomínate si na školské časy, keď sa blížil test a Vy ste sa jednoducho nestihli naučiť lebo ste mali niečo „dôležitejšie“ na práci? Riešením potom boli popísané lavice, papieriky, či poniektorí si vyrábali dokonca malé „knižočky“ v rozmeroch dlane, kde mali takmer celé učivo. Dnešní študenti keby videli ako sa podvádzalo niekoľko rokov dozadu tak by sa asi len pousmiali nad tým.

Doba ide jednoducho dopredu či sa nám to páči alebo nie. Dnes už viac menej miznú „klasické“ ťaháky zo škôl, ale na druhej strane sa objavujú „novodobé“, o ktorých sa starším ročníkom mohlo len snívať napríklad v podobe chytrých hodiniek, na čo dnes reagujú školy v Anglicku.

Univerzita London’s City vo svojom oficiálnom vyjadrení hovorí: „V minulom roku sme nastolili otázku ako odlíšiť chytré hodinky od klasických vo veľkých škúškových miestnostiach s viac ako 100 študentmi, to sa jednoducho nedá. Počas jesenného semestra sme vykonali výskum a zistili sme, že mnohé vysoké školy zvádzajú politiku zákazu hodiniek.“

S rozmachom chytrých hodiniek sa totiž zvyšovalo aj percento študentov, ktorí podvádzali pri skúškach, na čo reagovala zákazom používania (resp. nosenia) hodiniek počas testov, kedy ich jednoducho musia odložiť do školských ľavíc.

Použili ste aj Vy už hodinky týmto spôsobom?

Zdroj: Neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close