Pracovné ponuky
SpravodajstvoZariadenia

Andy Rubin, tvorca Androidu ukázal podlhovastý smartfón pripomínajúci televízny ovládač

Autor OS Android po neúspechu so zariadením Essential Phone chce opäť skúsiť šťastie. Tentokrát so smartfónom pripomínajúcim ovládač od televízora.

S menom Andy Rubin sme sa mohli prvýkrát stretnúť v roku 2005, kedy tento vývojár predal svoj operačný systém Android spoločnosti Google. Rubin sa následne stal v spoločnosti Google viceprezidentom pre mobilný a digitálny trh.

Android pôvodne nemal byť operačným systémom pre smartfóny, ale úplne pre iný druh zariadení

O Rubinovi sme neskôr mohli počuť v spojitosti so smartfónom Essential Phone, ktorého je autorom. Smartfón sa bohužiaľ neujal, a to aj napriek špecifikáciam, ktoré na tu dobu boli nadpriemerné či skvelej optimalizácií zariadenia s operačným systémom Android. Kameňom úrazu bola pravdepodobne cena, ktorá bola približne 600€.

Rubin však podľa všetkého na vývoj smartfónov nezanevrel. Prostredníctvom sociálnej siete zdieľal status, v ktorom ukázal podlhovastý smartfón pripomínajúci ovládač k televízii.

Ako môžete vidieť na obrázkoch vyššie tak zariadenia sa vymyká všetkým štandardom, na ktoré sme zvyknutí. Telefón je doslova pretiahnutým ako ovládač od televízora. Nižšie si môžete pozrieť fotografiu rozhrania, v rámci ktorej je vidno aplikáciu Google Mapy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close