SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Andromeda zjednotí Windows na všetkých zariadeniach

Hoci Microsoft sľúbil, že Windows 10 bude OS, ktorý zjednotí operačné systémy skrz všetkých platformách, tak aj napriek tomu reálne sa tak nestalo, hoci jadro majú rovnaké. To by sa však všetko mohlo čoskoro zmeniť, spoločnosť totiž predstavila nový projekt „Andromeda“, ktorého cieľ je práve zjednotiť jednotlivé verzie OS na všetkých platformách, teda na PC, smartfónoch, tabletoch ako aj Xbox zariadeniach.

Na tento projekt poukázal používateľ „WalkingCat“ na sociálnej sieti Twitter, ktorý má veľmi blízko k Microsoftu.

 

My sme sa preto pozreli po nejakých informáciách týkajúcich s tejto správy a nižšie vám prinášame prehľad toho čo sa nám podarilo dopátrať.

Continuum

Microsoft údajne plánuje rozširovať funkcionality Continuua na čo sme mimochodom pred niekoľkými dňami poukázali, kedy Dona Sarkar hovorila o nových možnostiach v rámci mobilnej platformy. Vráťme sa však teraz k téme, v Continuu by mal byť dostupný nový režim viacerých plôch, ako je tomu aj Windows 10 desktopoch, pribudnúť by ďalej malo aj notifikačné centrum.

Zdroj: MSP

Ďalšou novinkou v rámci projektu Andromeda by malo byť automatické prispôsobovanie prostredia v závislosti od hardwaru, na ktorom bude bežať.

Hneď ako sa dozvieme nové informácie tak vás budeme informovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close