fbpx
SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft

Mobilná stratégia Microsoftu je pre mnohých veľkou neznámou. Od Windows Phone 7, kedy Microsoft dominoval na trhu so smartfónmi prešlo už veľa času. Neskôr, Windows Phone 8.1 ešte nejak sa držal v boji o popredné priečky, ale s príchodom Windows 10 Mobile to išlo dolu vodou, a to hlavne z dôvodu nedoladeného systému, ktorý sa dostal predčasne na trh a jeho obmedzenej dostupnosti pre smartfóny. Nehovoriac o tom, že problémom bol aj nedostatok smartfónov na trhu.

Microsoft to však podľa všetkého s mobilnou platformou nechce zabaliť. Už dávnejšie sa hovorilo o projekte Andromeda, avšak dlho potom bolo veľké ticho. Teda až doteraz. Najnovšie informácie hovoria o tom, že projekt Andromeda bude postavený na modulárnosti. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako šialený nápad, ale pri pohľade hlbšie treba úprimne povedať, že ak sa to Microsoftu podarí implementovať do praxe, tak tento koncept bude jednoducho revolučný.

Projekt Andromeda totiž pokryje celú škálu mobilných zariadení, od smartfónov cez tablety až po múdre hodinky či iné zariadenia. Andromeda OS bude totiž operačný systém, z ktorého pre jednotlivé typy zariadení budete odkusovať jeho „časti“, ktoré sa vám hodia. Inými slovami budete vyskladávať moduly pre jednotlivé typy zariadení. Výsledkom teda bude, že napríklad na chytrých hodinkách nájdete XY funkcií, ktoré napríklad môžu chýbať na smartfóne a naopak.

Čo hovoríte na koncept operačného systému, z ktorého budete môcť vyberať jednotlivé funkcionality pre vybrané zariadenia?

Zdroj: WindowsLatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close