Spravodajstvo

Androidu rastie, Windows Phonu klesá

Dnes si predstavíme dve správy, ktoré vyšli z spoločnosti Net Applications a Strategy Analytics, ktoré hovoria o používaní operačných systémov a samotných podieloch na trhoch.

Najnovšia správa z dielne Net Appliccations poukazuje na to, že najrozšírenejším operačným systémom je vo svete je Android, čo sa nedá pokladať za niečo „nové“. Avšak zvláštnosťou tejto správy je, že pri pohľade na štatistiky Windows Phone je až 5. najpoužívanejším systémom na svete! Prvým je Android, ktorý predbehol IOS, nasledujú klasické „hlúpe“ telefóny s systémom Java, potom symbian od Nokie a až 5. je Windows Phone od Microsoftu.

android-ios-vyuzivanost

Podľa prieskumu Strategy Analytics sa za posledný polrok predalo viac ako 300 miliónov smartphonov, pričom prvú priečku obsadil opäť Android, ktorý mal neuveriteľný náskok pre IOSom viac ako 70%, tretím najpredávanejším zariadením boli telefóny s Windows Phone, nasledujú zariadenia s operačným systémom od Blackberry a ostatné telefóny.

Android 80,2 % – 84,6 %
Apple iOS 13,4 % – 11,9 %
Microsoft 3,8 % – 2,7 %
Blackberry 2,4 % – 0,6 %
Ostatné zariadenia.

Čakali ste iné výsledky, alebo dal sa predpovedať takýto vývoj? Prečo si myslíte, že celosvetový podiel Windows Phonu klesá?

Zdroj: technobuffalo.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close