ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows 10 Mobile

Android poráža nie len Windows, ale aj iOS

Gartner spoločnosť ktorá sa zaoberá prieskumami trhov vydal nový report, ktorý bol zameraný na predajom zariadení za posledný kvartál roku 2016.

V rámci prieskumu sa výskumníci venovali najpredávanejším značkám smartfónov, v rámci ktorých jednoznačne boduje Samsung s 22,3 % podielom, druhú priečku obsadila spoločnosť Apple s operačným systémom iOS, ktorému sa podarilo presvedčiť 12,9 % zákazníkov o v kvalitách svojích produktov. Spoločnosť Microsoft (resp. Nokia) sa nedostala medzi top 5 najpredávanejších výrobcov.

Ako sa darilo výrobcom smartfónov

gartner_predajnost_smartfonov podla vyrobcu

Pre nás však je oveľa viac zaujímavý druhá tabuľka, z ktorej je možné vyčítať predajnosť jednotlivých zariadení podľa operačného systému. Ako nižšie môžete vidieť najviac sa darilo práve Andoidu od spoločnosti Google, ktorý za posledný kvartál dodal na trh neuveriteľných 86,2 % zariadení čím sa mu podarilo zvýšiť zastúpenie OS za sledované obdobie v porovnaní s minulým kvartálom 4 %. Druhý podľa predpokladov skončil operačný systém iOS s 12,9 % podielom čo znamená, že pokles o zhruba 2% body v porovnaní s minulým kvartálom. Tretím najpredávanejším operačným systémom v zariadeniach bol Windows, ktorý pokryl len 0,6 % podielu predaných smartfónov za sledované obdobie. V porovnaní s minulým rokom to znamená pokles záujmu o 1,9 %.

Ako sa darilo jednotlivým operačným systémom

gartner_predajnost_smartfonov podla operacneho systemu

Ako hodnotíte tieto výsledky vy? Dali sa podľa vás očakávať či sú pre vás prekvapením?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close