ANDROIDSpravodajstvo

Android Q by mohol priniesť pokročilú technológiu odomykania smartfónu prostredníctvom tváre, ktorú tak ľahko už neoklamete

Nová verzia operačného systému by mala byť už čoskoro predstavená. Spolu s blížiacim sa dátumom jeho predstavenia sa dostávajú na povrch nové a nové informácie týkajúce sa jednotlivých vlastností operačného systému. Naposledy sme mohli čítať napríklad o Tmavom režime a najnovšie sa hovorí o technológii odomykania smartfónu prostredníctvom tváre.

Pokročilá technológia rozpoznávania tváre

S technológiou Face unlock sa môžeme aktuálne stretnúť na dennej báze vo viacerých formách. Touto funkciou dnes disponuje každý drahší smartfón má to však niekoľko háčikov. Hoci operačný systém Android túto technológiu už poskytuje tak aj napriek tomu nie je masovo využívaná – dôvodom je, že sa dá ľahko obísť.

Všetko by sa však mohlo príchodom novej verzie Androidu Q zmeniť. Tá totiž bude oveľa lepšie prepracovaná. Bude totiž využívať rozšírenia API, vrátane plnej biometrickej autorizácie, ktorá bola doteraz výsadou len skenerov otiskov prstov.  S informáciami prišiel známy portál XDA-Developers, ktorý zároveň publikoval náhľady rozhrania nastavení.

face unlock android
Zdroj: Gizmochina.com

Zdroj: via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close