NávodySpravodajstvo

Android: Pozrite sa, ako sa môžete dostať k notifikáciám, ktoré ste už vymazali

Pozrite sa, ako môžete vo Vašom Android smartfóne vytvoriť denník upozornení, ktorý zaznamenáva históriu notifikácií vo Vašom telefóne.

Určite ste sa stretli so situáciou, že v rámci notifikácií ste mali desiatky oznámení a automaticky ste ich vymazali, pričom počas procesu ich odstránenia ste si všimli, že tam bola aj notifikácia, ktorá bola pre Vás dôležitou. Práve z tohto dôvodu nájdete v Android smartfónoch funkciu Denník notifikácií. Ide o funkciu, ktorá zaznamenáva všetky notifikácie vo Vašom smartfóne. Následne sa k ním môžete neskôr vrátiť.

Zapnite si denník notifikácií

  • Podržte dlhšie prázdne miesto na Vašej domovskej obrazovke.
  • Vyberte sekciu Miniaplikácie a zrolujte ponuku do sekcie Nastavenia.
  • Kliknite na ikonu Nastavení a prilepte ju na úvodnú obrazovku. Následne Vám vyskočí ponuka, ako môžete vidieť nižšie. Zvoľte možnosť Denník upozornení.

    Android_vytvorenie dennika upozorneni_3
    Zdroj: Vosveteit.sk

  • Hotovo. Po otvorení danej miniaplikácie uvidíte denník upozornení.

Neponúka Váš Android túto možnosť? Tu je alternatívne riešenie

Pomocou návodu vyššie viete vytvoriť denník upozornení len na vybraných zariadeniach. Najčastejšie na tých, ktoré majú čistý Android. V prípade, ak Vám Váš Android neponúka túto možnosť, tak aj tu existujú alternatívne riešenia v podobe aplikácií tretích strán. Napríklad, za týmto účelom môžete využiť aplikáciu Notifications archive / history, ktorá má jedno z najvyšších hodnotení v obchode Google Play, a zároveň je kompatibilná, ako so staršími verziami Androidu, tak aj s Androidom 10.

Notifications archive / history
Notifications archive / history
Developer: difer
Price: Free+

Celý proces aktivácie histórie notifikácií je ešte jednoduchší ako v prvom prípade. Stačí si stiahnuť aplikáciu, otvoriť ju a udeliť jej potrebné oprávnenia. To je všetko. Následne si môžete spraviť odkaz na domovskej obrazovke, aby ste mali rýchly prístup k notifikáciám z úvodnej obrazovky.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Denník upozornení História notifikácií navod

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close