SpravodajstvoWindows

Android zariadenia sa dočkajú notifikácií na Windows 10

Windows 10 bude viac prepojený s operačným systémom Android. Vlastníci smartfónom s týmto OS by sa mali dočkať prepojení notifikácií týkajúcich sa napríklad správ, hovorov, e-mailov atď., s centrom akcií na Windows 10.

Notifikácie z Android telefónu na Windows 10

Toto prepojenie by mala zabezpečiť hlasová asistentka Cortana inštalovaná v Android zariadeniach (je ju možné nainštalovať priamo z Google Play obchodu) a tou v PC. Ďalšou vítanou novinkou by mala byť aj možnosť ich spravovania, pod čím si môžete predstaviť napríklad odpovedanie na SMS správy či hovory bez potreby manipulovania so smartfónom.

„Jablčkári“ budú bez notifikácií

V prípade ak vlastníte telefón s OS iOS tak vás budeme musieť sklamať. Totiž táto funkcionalita na iPhonoch nebude dostupná z dôvodu, že v rámci iOS existuje viacero obmedzení, ktoré nedovoľujú prístup k notifikáciám.

Zdroj: Build 2016 via arstechnica.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close