ANDROIDSpravodajstvo

Android dostane funkciu, ktorú už dávno poznajú používatelia Xiaomi smartfónov

V Androide sa objaví funkcia, ktorá umožní klonovať aplikácie. Slúžiť ma na oddelenie súkromného a pracovného života.

Nadstavby operačných systémov, ktoré nájdeme v smartfónoch s Androidom, častokrát ponúkajú funkcie, na ktoré „Android zabúda“. Jednou z tých viac populárnych nadstavieb je MIUI od spoločnosti Xiaomi. Používatelia týchto zariadení si môžu už dnes bez starostí oddeliť súkromný život od toho pracovného prostredníctvom klonovania aplikácií. Práve táto funkcia, ktorú si mnohí pochvaľujú, bude priamo implementovanou do Androidu, píše spoločnosť Google vo svojom blogovom príspevku.

Android ponúkne pracovný profil

Ako sme už vyššie spomenuli, tak funkcia nájde využitie najmä v prípade, ak si chcete oddeliť súkromný život od toho pracovného. Rovnako však využitie nájde aj v prípadoch, ak máte napríklad dva účty v nejakej službe a chcete k ním pristupovať z jedného zariadenia. V tomto prípade prostredníctvom nastavení systému budete môcť vytvoriť kópiu aplikácie a spustiť ju separátne od tej pôvodnej.

Google si dobre uvedomuje, že ide o populárnu a žiadanú funkciu a pravdepodobne preto sa rozhodol, že funkcia bude vstavanou v Androide.

„Jednou z jedinečných funkcií systému Android je pracovný profil, ktorý umožňuje zamestnancom zvýšiť produktivitu, zachovať súkromie osobných aplikácií a údajov a dosiahnuť lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. A pre organizácie je to vylepšené zabezpečenie podnikových aplikácií a údajov. Predtým bol pracovný profil dostupný iba na spravovaných zariadeniach. Teraz plánujeme priniesť rovnaké výhody pracovného profilu aj nespravovaným používateľom s firemnou identitou.“ píše Google v publikovanej správe, kde ďalej dodáva: „To nakoniec umožní každému, kto používa Android na pracovné účely, oddeliť pracovné a osobné aplikácie v jednom rozhraní a pozastaviť všetky pracovné aplikácie jediným kliknutím.“

Android funkcia klonovania aplikacii
Zdroj: Google

Zatiaľ to vyzerá tak, že funkcia bude fungovať veľmi podobne, ako tá v Xiaomi smartfónoch. V tomto prípade, aplikácie, ktoré budú naklonované, budú dostupné v separátnom profile. Čo sa týka dostupnosti funkcie, tak tento rok ju očakávať nemusíme. Podľa publikovaných správ, Google ju začne distribuovať až začiatkom budúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close