ANDROIDSpravodajstvo

Android dostal nové „Spiace API“, ktoré umožňujú lepšie monitorovanie kvality spánku

Vývojári Android aplikácií dostávajú nové „Spiace API“, pomocou ktorých dôjde k zjednodušeniu získavania a spracovávania dát o kvalite spánku.

Spánok je nevyhnutnosťou pre všetkých z nás. Dostatok odpočinku vplýva nielen na to, ako sa cítime, ale aj na naše zdravie. V súčasnosti mnohí z nás aktívne monitorujú kvalitu spánku prostredníctvom rôznych zariadení. Najčastejšie sú to napríklad chytré hodinky, či fitness náramky, ktoré nám umožňujú získať dodatočné informácie a o kvalite nášho spánku.

Android získava natívnu podporu „Spiacich API“

Najnovšie portál androidcommunity upozorňuje na to, že vývojári Androidu priniesli nové API so sústredením na spánok (pozn. redakcie: API sú nástroje pre vývojárov).

Nové „Spiace API“ umožňujú vývojárom aplikácií získať  jednoduchším spôsobom a hlavne viac dodatočných informácií o kvalite spánku používateľa. Ako sa v popise nástrojov píše, tak tieto nové nástroje vývojárom pomôžu získať  napríklad podrobnosti o hĺbke spánku, či o prebudeniach a podobne. Rovnako tieto údaje budú môcť byť následne spracovávané prostredníctvom umelej inteligencie. Jednou z hlavných výhod nových API je  to, že vznikne unifikovaný spôsob získavania tohto typu údajov. Vývojári v konečnom dôsledku nebudú musieť vytvárať na získavania tohto typu dát vlastné riešenia.  K dispozícii budú mať totiž riešenie priamo od Google.

„Vývojári trávia drahocenný technický čas kombinovaním informácií zo signálov senzorov s cieľom určiť, kedy používateľ začal alebo ukončil aktivity, ako je napríklad spánok. Tieto detekčné algoritmy sú medzi aplikáciami nekonzistentné a keď viac aplikácií nezávisle a nepretržite kontroluje zmeny v aktivite používateľov, životnosť batérie trpí.“

V popise nových API sa ďalej píše, že umožnia získavanie informácií v 10-minútových intervaloch. Pôjde tak celkom o podrobné dáta ohľadne spánku. Rovnako treba dodať, že nové API centralizuje spracovanie detekcie spánku batériovo efektívnym spôsobom.

Pre používateľov by to na konci dňa malo znamenať nielen viac ušetrenej energie zariadenia, ale aj to, že budú môcť robiť sofistikovanejšie rozhodnutia na základe zozbieraných dát, ktoré budú môcť byť jednoduchším spôsobom získavané a kombinované s rôznymi aplikáciami, či zariadeniami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close