ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Android Auto pre smartfóny čoskoro skončí, potvrdzuje Google. Prečo sa tak deje?

Príchodom Androidu 12, Google obmedzí službu Android Auto pre ľudí, ktorí ju využívajú v smartfóne. Ako náhradu im ponúkne režim jazdy Asistenta Google.

Android Auto patrí v komunite šoférov medzi populárne služby. Dôvodom je, že ide o mobilnú aplikáciu, ktorá je schopnou premeniť, ako obrazovku v aute, tak aj obrazovku smartfónu v multimediálne centrum, ktoré je prispôsobené ovládaniu počas šoférovania.

Aplikácia bola pôvodne spustená v roku 2015 a dlho bola dostupnou len pre vybrané regióny. To sa počas aktuálne prebiehajúcej pandémie zmenilo, Google službu sprístupnil pre desiatky ďalších regiónov. Najmä majitelia starších automobilov, boli odkázaný na využívanie služby prostredníctvom obrazovky smartfónu. Tá ponúka prispôsobené ikony aplikácií, ako aj prispôsobené prvky rozhrania, aby sa dobre ovládali aj počas šoférovania. Tomu bude však už čoskoro koniec.

Android Auto čoskoro na obrazovke smartfónu nerozbeháte

Portál 9to5google.com najnovšie upozorňuje, že Google začal obmedzovať využívanie služby Android Auto na obrazovkách smartfónov naprieč operačným systémom Android 12 (pozn. redakcie: Android 12 je stále v aktívnom vývoji. Jeho uvedenie na trh sa očakáva v priebehu septembra až októbra). Portál sa odvoláva na skúsenosť mnohých používateľov, ktorým sa začala zobrazovať obrazovka, ktorá hovorí, že služba Android Auto je dostupnou už len pre obrazovky automobilov. Upozornenie ďalej odporúča, využitie režimu jazdy Asistenta Google, ak používate službu Android Auto prostredníctvom obrazovky smartfónu.

Android 12_Android Auto na smartfone konci
Zdroj: 9to5google

Kolegovia z portálu 9to5google kontaktovali aj spoločnosť Google s dotazom o vysvetlenie vzniknutej situácie. Spoločnosť z Mountain View potvrdila, že Android Auto aplikácia pre smartfóny, je na konci svojho životného cyklu.

„Režim jazdy Google Assistant je našou ďalšou evolúciou zážitku z mobilného riadenia. Pre ľudí používajúcich Android Auto v podporovaných vozidlách táto skúsenosť nezmizne. Tí, ktorí používajú skúsenosti s telefónom (mobilná aplikácia Android Auto), sa prevedú na režim jazdy Asistenta Google. Počnúc Androidom 12 bude režim jazdy Google Assistant integrovaným zážitkom z mobilného riadenia. V súčasnosti nemáme žiadne ďalšie podrobnosti, o ktoré by sme sa chceli podeliť.“ uviedla spoločnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close