APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Android Auto: Google potvrdzuje niekoľko známych chýb v aktuálnej verzii aplikácie

Google potvrdzuje viacero chýb v aplikácii Android Auto

Hoci služba Android Auto nie je na Slovensku oficiálne podporovaná, tak aj napriek tomu je využívaná značnou skupinou používateľov, ktorí však hlásia v posledných dňoch viacero chýb. Napríklad používatelia telefónov z produktovej rady Samsung Galaxy S20 sa stretávajú s problémami hlasového ovládania, či so spustením samotnej služby.

Google potvrdzuje problémy

Spoločnosť Google oficiálne potvrdila prostredníctvom svojho blogu (na odkaze nájdete aj kompletný zoznam evidovaných chýb vrátane opráv), že eviduje viacero chýb v poslednej verzii aplikácie. Jeden zo správcov komunitného fóra a člen tímu Android Auto oznámil, že verzia aplikácie 11.0 alebo vyššia, odstraňuje niekoľko problémov. Napríklad čítanie prijatých správ, zobrazovanie notifikačnej lišty, ktorá zmizla po tom, ako ste s telefónom interagovali, a podobne.

Druhým dychom však dodáva, že aj naďalej evidujú viacero problémov. Používatelia sa môžu napríklad aj naďalej stretávať s hláškou „Táto aplikácia nie je už kompatibilná s Vašim zariadením“, s problémami pri automatickom spúšťaní aplikácie, nefunkčnosť hlasového povelu „Hey, Google“, resp. „Ok, Google“, problémy s približovaním v aplikácii Google Mapy a ďalšie.

Android Auto_zoznam znamych chyb
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen)

Spoločnosť však ďalej dodáva, že ich tím aktívne pracuje na oprave chýb, s ktorými sa používatelia stretávajú. Znamená to, že v najbližšej aktualizácii by mohla byť väčšina problémov už odstránená.

Ako si nainštalovať Android Auto do smartfónu?

Bohužiaľ, ako sme v úvode spomínali, tak služba Android Auto nie je oficiálne dostupná na slovenskom trhu, a preto by ste aplikáciu hľadali v obchode Google Play márne. Jediným riešením je dohľadanie si inštalačného balíčka, napríklad prostredníctvom obchodu Apkpure.com, a manuálne nainštalovania aplikácie do zariadenia. Podrobný návod ako na to, sme Vám priniesli v tomto článku.

Zároveň treba dodať, že funkciu Android Auto nepodporujú všetky autá. Druhým dychom však treba povedať, že väčšina súčasných modelov áut predstavených  priebehu posledných rokov ju podporuje. Zoznam podporovaných automobilov nájdete v tomto článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close