ANDROIDAppleSpravodajstvoZariadenia

Android alebo iOS? Ktorí používatelia majú tendenciu ostať pri jednej značke smartfónu?

Dva najrozšírenejšie, konkurenčné systémy majú každý svoju vlastnú skupinu fanúšikov

V súčasnosti dominujú smartfónovému priemyslu dva typy operačných systémov. Jeden z nich je Android a druhý iOS, oba sú však diametrálne odlišné. Android ponúka možnosť tvorby aplikácií v zdrojovom kóde, čo má výrazný vplyv na ich výkon. Taktiež si môžete tento operačný systém prispôsobiť tak, ako chcete, a ak máte prístup k rootu, otvorí sa vám ešte viac možností.

Práve preto ukázal najnovší výskum, že používatelia Androidu sú lojálnejšími ku značke, než používatelia iOS. Existuje niekoľko desiatok porovnaní medzi používateľmi Androidu a používateľmi iOSu. Niektoré zdroje tvrdia, že zariadenia od Applu si kupujú bohatší ľudia, zatiaľ čo tí úsporní siahajú po Androide. Existuje aj výskum, ktorý hovorí, že ak sa stretnú na rande ľudia s týmito konkurenčnými operačnými systémami, ďalšie rande už nebude, píše gizchina.

Je užívateľ Androidu lojálnejší?

Podobné prieskumy sa však nepozrú na vec z oboch strán, pretože vo väčšine prípadov je ťažké získať komplexné dáta od každého človeka. Napriek tomu nám poskytujú istý náhľad do komunity používateľov jedného, či druhého systému. Najnovší výskum od spoločnosti Consumer Intelligence Research Partnership ale ukázal, že lojalita používateľov k určitým značkám je až 91% a lojalita používateľov iOS je na 86%.

Kedysi to ale bolo obrátené. Pomer sa zmenil po tom, ako Google vynaložil úsilie a zlepšil používanie aplikácií a celkový dizajn. Taktiež je na svete oveľa viac používateľov Androidu, čiže nie je prekvapivé, že väčšina používateľov Androidu presedlá na iOS, ako naopak.

Štúdia sa zameriava na lojalitu k určitej značke smartfónu. Dnes existujú desiatky smartfónov, ktoré bežia na Androide, zatiaľ čo iOS je rezervovaný striktne pre Apple. Prieskum sa teda zameriava na to, koľko užívateľov sa drží napríklad značky Huawei. Operačný systém Googlu má desiatky rozličných funkcií pre desiatky rozličných systémov, z ktorých má každá svoje klady, ale aj zápory. Preto je pravdepodobnejšie, že jeden z týchto smartfónov upúta pozornosť človeka, ktorý doteraz používal iOS.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close