Android, alebo Apple? Týchto 6 jedinečných funkcií nájdete len na iOS zariadeniach!

Chýba vám niečo zo zoznamu?

Android, alebo apple?
Zdroj: YouTube (Tim Schofield)

Apple, alebo Android? Voľba, ktorá rozdeľuje ľudí na dva tábory zarytých fanúšikov. O Androide sa často hovorí ako o systéme, ktorý ponúka viac funkcií, ako iOS. Je to ale naozaj tak? Do istej miery by sa dalo povedať, že áno, no ani dnes na Androide nenájdete funkcie, ktoré na iOS bežia už roky, píše o tom portál MakeUseOf.

Či už rozmýšľate nad kúpou Android smartfónu, alebo naopak, chcete skúsiť produkty Apple, pozrite sa na tieto funkcie, ktoré stratíte/získate:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

AirPlay

Funkciu, ktorú na Androide pravdepodobne nikdy neuvidíme. V podstate ide o funkciu, ktorá vám umožní streamovať audio a video súbory z vášho smartfónu. Existujú aplikácie, ktoré to umožnia, iOS má túto funkciu vstavanú, čo je jednoducho najlepšie riešenie.

FaceTime

Ďalšia pohodlná funkcia, ktorá prichádza so zariadeniami iOS, iPadOS, alebo macOS. Je jednoduchá a funguje hladko, čím si získala množstvo fanúšikov. Na Androide ju ale nenájdete, hoci už sa môžete pripojiť na hovor cez web. Stále však potrebujete zariadenie Apple na začatie hovoru.

Android má svoju vlastnú aplikáciu, Google Duo, ktorá však nie je tak úspešná, ako FaceTime. Užívatelia Androidu sa musia spoľahnúť na stiahnuteľné appky.

Offloading

Jedinečný spôsob, ako ušetriť miesto v telefóne a zachovať si pritom užívateľský komfort. Offloading je funkcia, ktorá odinštaluje aplikáciu, no nechá stiahnuté súbory, či iné dáta, na pokoji. Keď si aplikáciu opäť stiahnete, nemusíte začínať od nuly. Zároveň si môžete nastaviť, aby zariadenie takýmto spôsobom odstránilo aplikácie, ktoré dlhšie nepoužívate.

Životnosť batérie

Pred pár rokmi Apple čelilo škandálu. Spoločnosť úmyselne spomaľovala telefóny, aby vynahradili degradáciu batérie. To sa verejnosti nepáčilo a po vlne odporu Apple predstavilo novú funkciu – životnosť batérie.

Táto funkcia meria „zdravotný stav“ batérie a keď klesne pod 80%, telefón vás vyzve, aby ste ju dali opraviť, alebo vymeniť.

Na Androide takúto funkciu nenájdete, hoci existujú stiahnuteľné aplikácie, ktoré vám dajú o batérii trošku viac informácií ako systém. Žiadna z nich však nie je natoľko dokonalou, aby vám poskytla 100% informácie, škoda.

Funkcia zdieľania s vami

Apple jednoducho vie, ako roztriediť váš obsah. Dokazuje to aj funkcia Share with You, ktorá roztriedi zdieľaný obsah tam, kam naozaj patrí. Ak vám kamarát pošle link na stránku, ten sa vám zobrazí nabudúce, keď otvoríte prehliadač.

Google doteraz neobjavil spôsob, ako by mohol implementovať podobnú funkciu do svojich zariadení.

Módy sústredenia

Na všetkých zariadeniach nájdete mód nerušiť, ktorý stlmí všetky zvonenia, či zvuky notifikácií a ďalšie rušivé elementy. Apple však zašiel ešte o trošku ďalej. Vďaka ich funkcii Focus Modes si môžete nastaviť rôzne profily, pre každú aktivitu. Napríklad si môžete nastaviť aj to, od koho chcete, alebo nechcete, dostávať správy, keď ste v danom režime.

Aby toho nebolo málo, iPhone si dokáže módy prehadzovať podľa času, ktorý si sami nastavíte.

Ktoré funkcie by ste uvítali ste niektoré funkcie z iOS vo vašom Androide? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre