ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 vo verzii Beta 5 je k dispozícii: Sme len krôčik od komerčne dostupnej verzie nového Androidu!

Google uvoľnil Android 12 Beta 5. Ide o poslednú verziu pripravovaného Androidu ešte predtým, ako bude uvoľnená komerčná verzia OS.

Príchod stabilnej verzie nového Androidu 12 je na spadnutie a očakáva sa, že sa tak stane v priebehu najbližších týždňov. Nasvedčuje tomu aj uvoľnenie Android 12 Beta 5, ktorý Google uvoľnil pred malými chvíľami. Len pre pripomenutie, ide o druhé vydanie OS vo verzii „Android Realease“, ktoré je možné stiahnuť do kompatibilných zariadení.

Android 12_harmonogram uvolenia
Zdroj: Google

„Zostaňte naladení na oficiálne uvedenie systému Android 12 na trh v nasledujúcich týždňoch!“ hovorí Google v publikovanej správe.

Kompatibilné zariadenia s Androidom 12 Beta 5

Čo sa týka zmien v súvislosti so smartfónmi, ktoré sú kompatibilné s najnovšou verziou Androidu, tak zoznam je rovnakým, ako tomu bolo aj pri predošlej verzii OS s tým rozdielom, že pribudol smartfón Google Pixel 5a. Inými slovami, aktuálne najnovšia BETA verzia Androidu, je dostupná pre 10 smartfónov nižšie.

  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 4
  • Pixel 4 XL
  • Pixel 4a
  • Pixel 4a 5G
  • Pixel 5
  • Pixel 5a

Čo prináša nová verzia Androidu 12?

Ak ste očakávali radu nových funkcií, tak vás budeme musieť sklamať. Už pri uvoľnení Androidu 12 Beta 4 v rámci „Android Realease“, Google deklaroval, že Android dosiahol platformu Stability, teda míľnik, kde všetky správania smerujúce k aplikáciám sú v systéme Android 12 konečné. Inými slovami, rozhrania SDK, NDK API a podobne, vrátane obmedzení a povolení systému, sú vo finálnom stave. Google preto vyzval vývojárov, aby začali pracovať na kompatibilite ich aplikácií a hier s novým OS.

Neznamená to však, že posledná aktualizácia neprináša žiadne vylepšenia. Ide však skôr o úpravy pod kapotou, pod ktorými si môžete predstaviť vylepšenia z pohľadu chodu a stability systému.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close