ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 prinesie vylepšený tmavý režim. V čom bude iný?

Android 12 pravdepodobne ponúkne funkciu „Extra dim“. Čo to je?

Tmavý režim bol oficiálne v operačnom systéme Android predstavený príchodom Androidu 10. Ten priniesol dlho žiadanú zmenu zo strany používateľov. Okrem menšieho namáhania očí, priniesol aj viacero výhod pre používateľom smartfónov s AMOLED displejom. Tie súviseli najmä s úsporou energie.

Tmavý režim dostane nový mód, takzvaný „Extra dim“

Google však zjavne s vylepšovaním tohto režimu neskončil. Najnovšie portál droid-life priniesol správy, v ktorých poukazuje na nový mód, takzvaný „Extra dim“.

Samotný nový mód je aktuálne dostupný v rámci tretieho skorého náhľadu Androidu 12. Podľa správ portálu, mal by ponúknuť nové možnosti stlmenia jasu obrazovky, aby bolo prezeranie obsahu o niečo komfortnejšie.

„Funkcia slúži pre prípady, keď je predvolený minimálny jas telefónu stále príliš jasný, alebo keď telefón používate v tmavých situáciách, napríklad v noci alebo v tmavej miestnosti pred spaním“. píše portál.

Portál ďalej hovorí, že funkcia je aktuálne dostupnou v nastavenia prístupnosti. V nastaveniach Extra Dim sa okrem možnosti zapínania a vypínania nachádzajú prepínače, ktoré umožnia zachovať nastavenie aktívne pri reštartovaní telefónu a tiež vytvoriť ďalšiu skratku zahŕňajúcu možnosť zapnutia, resp. vypnutie tohto režimu. Droid-life dodáva, že najdôležitejšou súčasťou nastavení tohto módu však je kontrola intenzity žiarenia. Tá, podľa publikovaných správ umožňuje podliezť dostupné nastavenia zo strany výrobcu.

Extra-Dim-Android-12
Zdroj: droid-life.com

V závere však musíme dodať, že aktuálne nie je známa informácia, či sa táto funkcia dostane aj do finálnej BETA verzie Androidu 12. Dozvieme sa to však už v priebehu nasledujúceho mesiaca, na kedy je ohlásená konferencie Google I/O 2021, počas ktorej má byť predstavený nový Android.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close