ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 12 prináša prvé problémy: Neinštalujte si túto verziu systému, môže poškodiť váš smartfón!

Android 12 nie je tak úplne stabilným systémom, ako nám Google sľuboval. Len pár dní po vypustení veta verzie ho sprevádzajú prvé problémy.

Nový systém s označením Android 12 ešte ani nie je plnohodnotne na svete a už teraz sú hlásené prvé problémy po jeho inštalácii. Problém sprevádza hneď trojicu prémiových smartfónov od čínskeho Xiaomi, ktoré sú po inštalácii novej „dvanástky“ takmer nepoužiteľné. A namiesto toho, aby sme sa tešili z nových funkcií a sľubne vyzerajúceho operačného systému sa zdá, že nás i tento rok budú sprevádzať problémy. Ako to je s aktualizáciou smartfónov na nový systém a môžeme čakať podobný scenár, ako tomu bolo pri Androide 11? Pozrite sa na odpoveď spolu s nami.

Trojicu smartfónov od Xiaomi sprevádzajú problémy

Len pár dní dozadu sme vás informovali o dostupnosti nového Androidu 12 pre prvé smartfóny od Xiaomi. Nešlo však o stabilnú verziu a v súčasnosti môžeme skúšať Android 12 len prostredníctvom testovacieho Mi Pilot programu. To však nemení nič na tom, že systém by mal byť použitelný a ani beta verzia by vám váš smartfón nemala znefunkčniť.

Nepríjemnosti sa tak dotýkajú modelov akými je Mi 11, Mi 11 Ultra a Mi 11i. Početné množstvo majiteľov sa po inštalácii beta verzie systému sťažujú na tzv. brick“ smartfónu, ktorý z ich modelu robí nefunkčné závažia. A žiaľ v tomto prípade nejde o stav, ktorý by sa dal jednoducho vyriešiť svojpomocnou opravou. Inštalácia beta verzie systému Android 12 privádza modely do stavu tzv. „hard bricku“, z ktorého vás vie v niektorých prípadoch dostať len autorizovaný predajca smartfónov.

Inštalácia nového Androidu je možná, no neodporúča sa

Ako nás o celej správe informuje tím leakerov zo Xiaomiui, v súčasnosti sa neodporúča inštalovať takúto verziu systému do smartfónu. Ak sa však už rozhodnete nový Android 12 nainštalovať i do svojho modelu, zodpovednosť preberáte sami. Zdá sa teda, že ani ospevovaný Android 12 nie je úplne bezchybný a veríme, že zatiaľ ide len o chybu beta verzie.

Stanovisko spoločnosti Xiaomi nie je známe a nevieme, či sa k tomuto problému spoločnosť postaví čelom. Každopádne dúfame, že sa nám tento rok nezopakuje scenár z inštalácie Androidu 11, ktorý so sebou prinášal početné množstvo problémov a jeho inštalácia bola skôr na náhodu.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov a plánujete inštaláciu beta verzie systému? A myslíte si, že Android 12 nebude so sebou prinášať toľké problémy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close