ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 prejde radikálnou zmenou dizajnu. Unikol náhľad systému!

Známy YouTuber publikoval video, v ktorom odkrýva nachádzajúce dizajnové úpravy Androidu 12, ktorý má byť predstavený čo nevidieť.

Predstavenie nového Androidu 12 v BETA zostavení je predo dvermi. Malo by sa tak stať už v priebehu najbližších dní počas konferencie Google I/O 2021. V priebehu uplynulých týždňov až mesiacov, sme mohli čítať o viacerých pripravovaných zmenách, tie hlavné sa spoločnosti však darili dobre schovávať.

Najnovšie známy YouTuber Jon Prosser publikoval video, v ktorom odhalil viacero informácií o pripravovanom Androide 12. Avšak tou najhorúcejšou novinkou, resp. zmenou ktorú priniesol, sú zmeny vo vzhľade rozhrania Androidu, ktorý bol zo strany spoločnosti Google prekopaný od základov. Na tému upozorňuje portál andro4all.

Nové animácie, widgety, či vzhľad jednotlivých prvkov

Nie je žiadnym tajomstvom, že každá nová verzia Androidu doposiaľ priniesla zmeny v dizajne. Väčšinou išlo však o úpravy vzhľadu, ktoré nie sú tak výraznými. Resp. išlo o drobné „evolučné zmeny“, ktoré sa vyvíjali plynúcim časom. Podľa publikovaných náhľadov môžeme však povedať, že nadchádzajúce zmeny sú z kategórie odvážnejších. Dôvodom je radikálna úprava vzhľadu systému, ktorá sa nesie v modernom duchu.

Nižšie na obrázku si môžete pozrieť niekoľko hlavných dizajnových úprav ovládacích prvkov, či rôznych typov upozornení a widgetov.

Android 12_novy dizajn odhaleny
Zdroj: YouTube (FRONT PAGE TECH)

Samotné video, ktoré Prosser publikoval, sa zameriava hlavne na časť používateľského rozhrania, kde nájdeme nielen náhľady jednotlivých prvkov, ale aj viac animácií, ktoré by mali byť plynulejšími. Zmeny ako také, na ktoré poukazuje, si môžete pozrieť prostredníctvom videa nižšie od 3. minúty.  Od 6. minúty zas môžete vidieť promo video s náhľadom dizajnových úprav.

Ako sa vám páčia zmeny v dizajne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close