fbpx
ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 ponúkne okrem čierneho a bieleho režimu aj ďalšie

Android 12 ponúkne nové farebné režimy, ktoré budú lemovať rozhrnie smartfónu

Predstavením Androidu 10 sa používatelia konečne dočkali natívnej podpory tmavého režimu pričom niektorí vý‎‎‎robcovia išli ešte ďalej. Dobr‎‎‎‎ým príkladom je Xiaomi, ktoré umožňuje prepísať farebnosť ľubovoľnej aplikácie bez toho, aby natívne podporovala tento režim.  Jednou z hlavných výhod však je, že tmavý režim namáha menej oči. Rovnako, v prípade AMOLED displejov, je aj energeticky účinnejším.  

Android 12 ponúkne nové farebné režimy 

Príchodom Androidu 12 by však mohli prísť viaceré zmeny v súvislosti s farebnými režimami. Na tému upozorňuje portál 9to5google.com.

Podľa publikovaných správ, pripravovaný Android ponúkne nie dva, ale hneď niekoľko farebných režimov. Pomocou nich bude možné zmeniť motív rozhrania zariadenia. Rovnako by táto funkcia mala zmeniť rozhranie aj podporovaných aplikácií.  Zároveň však dnes ešte nevieme povedať, koľko týchto farebných schém bude dostupných.

Android 12_nahlad farebnych shecm
Zdroj: 9to5google.com

Druhým dychom však treba dodať, že farby, ktoré budú mať používatelia smartfónov k dispozícii, sa budú pravdepodobne od zariadenia ku zariadeniu meniť. Dôvodom je, že výrobcovia budú pravdepodobne používať vlastné sady farieb, ktoré lemujú ich rozhrania nadstavieb. 

9to5google ďalej píše, že sa zatiaľ zdá, že bude chýbať možnosť vytvorenia vlastnej unikátnej farby, ktorá by lemovala rozhranie zariadenia. Rovnako treba spomenúť, že bude zaujímavé sledovať, ako sa s touto funkciou popasujú vývojári aplikácií. Na nich totiž bude, aby implementovali tieto rozšírené funkcie do svojho softwaru. 

V každom prípade, nové zmeny by mohli priniesť vcelku vítané osvieženie vrátane nových možností prispôsobenia rozhrania. Uvítavali by ste túto novú funkciu aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close