ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

ANDROID 11: Vo vývojárskej verzii sa objavila funkcia, ktorá zvýši ochranu súkromia používateľov

Funkcia bude vypínať pri neaktívnych aplikáciách povolenia prístupu k častiam smartfónu

Spoločnosť Google v priebehu včerajšieho dňa uvoľnila už 3. náhľad Androidu 11 pre vývojárov, ktorý priniesol viacero zmien. Jednou z tých zaujímavejších je zavedenie možnosti automatického zrušenia povolení aplikácií, ktoré sú dlhodobo nepoužívanými. Na tému upozorňuje portál Neowin.net.

Automatické rušenie povolení

Funkcia sa volá „Povolenia na automatické odvolanie“ a v predvolenom nastavení je vypnutou. Okrem iného je hlboko schovanou vo vnútri nastaveniach jednotlivých aplikácií. Portál ďalej píše, že funkcia, aby bola aktívna, tak musí byť zapnutou manuálne pre každú jednotlivú aplikáciu, ktorú máte nainštalovanú vo svojom zariadení. Na druhej strane je možné, že spoločnosť Google v budúcnosti pre funkciu prinesie aj globálne nastavenia, aby ju používatelia vedeli  nastaviť naprieč všetkými aplikáciami prostredníctvom jedného kliknutia. Funkcia by mala fungovať na tom princípe, že po určite dobe neaktivity vypne jednotlivé povolenia k častiam smartfónu, ku ktorým aplikácie pristupujú. Druhým dychom však treba dodať, že z náhľadu, ktorý uverejnil používateľ MishaalRahman prostredníctvom sociálnej siete Twitter vyplýva, že funkcia nebude automaticky rušiť všetky povolenia.

Android 11_automaticke rusenie povolení
Zdroj: Twitter (@MishaalRahman)

V súčasnosti nie je známa informácia, aká by mala byť presná frekvencia neaktivity aplikácie, aby sa jednotlivé funkcie vypli. V popisu vyššie sa spomínajú len mesiace. Pevne však veríme, že čoskoro budú zverejnené ďalšie informácie vrátane ďalších nových funkcií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close