ANDROIDSpravodajstvo

Android 11 sa zatiaľ pýši najrýchlejšou mierou adopcie spomedzi všetkých verzií

Rebríčku najpoužívanejších Androidov stále kraľuje už dva roky starý Android 10. Situácia sa však zrejme čoskoro zmení.

Mobilný operačný systém Android 11 sa podľa najnovších štatistík spoločnosti StatCounter pýši najrýchlejšou mierou adopcie spomedzi všetkých verzií Androidu. Aktuálne však ide iba o dáta z „domáceho“ USA, no podobný trend môžme očakávať aj v našich končinách. Pomerne rýchly nárast adopcie sa prejavil nie len v samotnom tempe rastu, ale aj netradične veľkým počtom aktívnych používateľov tejto systémovej verzie.

Globálnemu rebríčku stále kraľuje Android 10

Nie je žiadnym prekvapením, že trhu v USA, ako aj globálnemu trhu stále kraľuje verzia Android 10, ktorá je na trhu už takmer 2 roky. Aktuálne si na globálnom trhu udržuje prvú pozíciu s podielom 41%. V jeho stále viac tesných šľapajách však ide už spomínaný Android 11, no presné údaje z globálneho trhu zatiaľ nepoznáme. Čo sa týka amerického trhu, tam zažíva Android 10 už značný pokles, pričom Android 11 za posledný mesiac vystúpal až na viac ako 20,42%.

android 11 miera adopcie v usa statcounter
Zdroj: StatCounter

Presné údaje zistíme až v lete

Ak sa spoločnosť Google plánuje vybrať už tradičnou cestou, presné údaje o miere adopcie najnovšej verzie mobilného operačného systému Android sa dozvieme až v lete. Stalo sa tak aj v minulom roku v prípade verzie Android 10, o ktorej spoločnosť Google ešte v júli informovala, že išlo o doposiaľ najrýchlejšie rastúcou verziou Androidu. Ako sme však už uviedli vyššie, Android 11 má veľké ambície a ako aj dobré predpovede na to, aby sa stal práve minuloročný Android 11 najrýchlejšie rastúcim Androidom spomedzi všetkých verzií.

Zdroj: GSMArena

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close