Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Android 11 po rokoch odstráni nezmyselnú limitáciu maximálnej veľkosti videa

Zmena bola očakávaná už pred niekoľkými rokmi, no vývojári Androidu sa ku tejto zmene zjavne príliš nemali

Kvalita fotografií a videí na smartfónoch každým rokom rastie priam raketovou rýchlosťou. Natáčania videa v 4K kvalite je už bežnou záležitosťou, pričom medzi top smartfóny začína pomaly ale isto prichádzať aj stále pomerne čerstvé 8K rozlíšenie. V praxi to teda znamená, že sa úmerne zväčšuje aj veľkosť nahrávaného videa, ktoré má častokrát hneď niekoľko GB. Majitelia smartfónov s operačným systémom Android sa však už roky stýkajú s nezmyselným nastavením, kvôli ktorému majú doslova chaos v úložisku.

Nezmyselný limit pre veľkosť videa je na odchode

V prípade, že radi natáčate video na váš smartfón, určite ste sa stretli s tým, že vo výsledku sa váš záznam rozdelil na niekoľko kratších a dátovo menej objemných videí. Mobilný operačný systém Android totižto obsahuje už pomerne archaické nastavenie, ktoré neumožňuje nahrávanie kontinuálneho videa, ktoré by presiahlo veľkosť 4GB. Pôvodným zámerom bolo obmedzenie veľkosti videa z viacerých príčin, pričom bežné SD karty formátované ako FAT32 by jednorázovo väčšie súbory ani nezvládali. Podobne sa v minulosti ani neočakával tak rýchly nárast v nahrávaní kvality videa.

Keďže sme už v omnoho modernejšej dobe, kedy dávame pomaly ale isto zbohom aj SD kartám v smartfónoch, vývojári Androidu konečne plánujú siahnuť po inom technickom riešení, keďže nahrávanie 4K videa na 30 fps, či dokonca 60 fps je realitou a limit 4GB presiahnete na takmer akomkoľvek smartfóne za pár desiatok minút, pri ešte vyššom rozlíšení za doslova pár minút natáčania videa.

Ako informuje portál XDA-Developers, vyzerá to tak, že maximálny limit pre veľkosť jedného videa bude už v novom Androide 11 minulosťou. Ako na určených stránkach uvádzajú samotní vývojári, podarilo sa im vytvoriť súbor s maximálnou veľkosťou až 32 GB, pričom v separátnom teste sa im podarilo zaplniť aj úplne celé interné úložisko testovaného zariadenia. Ako neskôr informoval už spomínaný portál XDA-Developers, odstránenie limitu pre maximálnu veľkosť videa bolo odstránené už v rámci prvej Android 11 Beta verzie, no momentálne iba pre vybrané aplikácie Fotoaparátu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close