ANDROIDSpravodajstvo

Android 11: Google testuje dizajnové zmeny rýchlych nastavení v notifikačnej lište

Google v Androide 11 dá pravdepodobne používateľom možnosť zmeny farby tlačidiel v ponuke rýchlych nastavení v rámci notifikačnej lište.

Spoločnosť Google v druhej polovici februára tohto roka oficiálne sprístupnila prvý náhľad pripravovaného Androidu 11 pre vývojárov. Zároveň spoločnosť informovala verejnosť o viacerých novinkách a nových funkciách. Okrem nich sa však dočkáme aj ďalších drobných vylepšení, ktoré by nám mali zefektívniť alebo spríjemniť používanie Androidu.

Jednou z takýchto zmien by mala byť aj úprava rýchlych nastavení v rámci notifikačnej lišty.  Ako môžete vidieť nižšie, tak redaktori portálu xda-developers.com odhalili časť kódu s názvom „QSColorController“, ktorá je zodpovedná za farebnú schému jednotlivých odkazov v ponuke rýchlych nastavení. Následne sa im podarilo túto časť zdrojového kódu aj sfunkčniť, čoho výsledkom je možnosť zmeny farebnosti jednotlivých tlačidiel.

Farebna schema rychlych nastaveni Android 11
Zdroj: xda-developers.com

Portál ďalej uvádza, že pomocou príkazov ladenia sa im podarilo zmeniť farby jednotlivých ikon na žltú, červenú alebo zelenú. Zároveň dodávajú, že farby jednotlivých ikon, ktoré sú aktívne, sú defaultne nastavené ako modré. Portál ďalej uvádza, že farebnosť rýchlych odkazov vyššie si zvolili vo vlastnej réžii a nie sú dopredu preddefinované pre jednotlivé tlačidlá ako môžete vidieť vyššie. Inými slovami, používateľ by mal mať v budúcnosti na výber možnosť zvolenia farby podľa svojich preferencií.

Druhým dychom však treba dodať, že nie je ešte známa informácia, či táto funkcia sa na konci dňa aj ocitne vo finálnej verzii Androidu 11. Už sme mohli byť viackrát svedkami, že v rámci vývojárskych verzií sa objavili viaceré funkcie, ktoré sa na konci dňa nedostali do komerčne dostupných verzií Androidu (napríklad možnosť nahrávania obrazovku spolu so zvukom z aplikácií, pokročilé zdieľanie súborov v štýle funkcie AirDrop od spoločnosti Apple,…).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close