ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 10 zavítal na ďalší populárny smartfón od Xiaomi Redmi

Xiaomi začína s distribúciou najnovšej verzie Androidu 10 pre ďalší rozšírený model smartfónu. Konkrétne pre zariadenia Redmi Note 8 Pro.

Redmi Note 8 Pro je smartfón ktorý spoločnosť Xiaomi predstavila  ku koncu augusta minulého roka. Ide o zariadenie, ktoré dostalo prívlastok „herné“. Dôvodom je výkonný procesor Helio G90T, špeciálne vodné chladenie či veľká batéria s kapacitou 4 500mAh. Okrem toho, smartfón zaujal aj hlavnou kamerou s rozlíšením 64-megapixelov. Išlo vôbec o prvý komerčne dostupný smartfón s tak vysokým rozlíšením fotoaparátu.

Mnohí z nás čakali pre toto zariadenia najnovšiu verziu Androidu 10 oveľa skôr, ale ako sa hovorí, radšej neskôr, ako nikdy. Na oficiálnych stránkach Mi komunity sa objavila informácia, že spoločnosť Xiaomi začala s distribúciou Androidu 10 pre Note 8 Pro.

Ako môžete nižšie vidieť, tak aktualizácia nesie kódové označenie MIUI V11.0.2.0.QGGEUXM a je veľká 1,9GB. V rámci popisu nesie informáciu, že MIUI 11 nadstavba je založená na verzii operačného systému Android 10. Okrem toho prináša aj februárovú bezpečnostnú záplatu.

Android 10 pre Note 8 Pro
Zdroj: Mi.com

Nová verzia Androidu prináša viacero vylepšení. Napríklad hlbšie prepracovaný tmavý režim, nové nastavenia súkromia vrátane nových možností nastavení riadenia aktivity, ktorá sa ukladá do Google účtov, a ďalšie.  Medzi ďalšie zariadenia, pre ktoré sa očakáva skorá dostupnosť novej verzie Androidu 10 patria smartfóny Redmi Note 8, Note 7, Note 7 Pro či Mi A3.

Mimochodom, smartfón Redmi Note 8 Pro sme recenzovali ako jedna z prvých redakcií na Slovensku.  Recenziu na smartfón si môžete prečítať tu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close