ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 10 konečne mieri aj na jeden z najdostupnejších smartfónov od Xiaomi. Bohužiaľ, aktuálne iba s MIUI 11

Majitelia jedného z najlacnejších smartfónov značky Redmi sa konečne dočkali veľkej očakávanej aktualizácie Androidu

Najnovšia stabilná verzia operačného systému Android 10 konečne prichádza aj na zrejme najdostupnejší smartfón od spoločnosti Xiaomi, respektíve podznačky Redmi. Populárny dostupný smartfón Redmi 8A ide v šľapajách svojich predchodcov a konečne dostáva stabilnú verziu najnovšej verzie operačného systému Android 10. Bohužiaľ, používatelia sa nateraz musia uspokojiť s jedným zásadným kompromisom.

Redmi 8A si na MIUI 12 ešte chvíľu počká

I keď zahraničné médiá ako PiunikaWeb.com upozorňujú na dostupnosť prvej čínskej verzie Androidu 10 pre smartfón Redmi 8A, majitelia tohto zariadenia vo všetkých kútoch sveta stále „vyhraté“ nemajú. I keď nová systémová verzia s označením V11.0.2.0.QCPCNXM prináša nový Android 10, používatelia sa musia stále uspokojiť s nadstavbou vo verzii MIUI 11.

Dostupnosť nadstavby MIUI 12 pre tento smartfón však nie je úplne ďaleko, čo podporuje aj fakt, že Xiaomi „pribalilo“ ku najnovšej aktualizácii aj dôležitú bezpečnostnú aktualizáciu z júla 2020, ktorá je kľúčom ku tomu, aby zariadenie mohlo obdržať najnovšiu verziu aj nadstavby MIUI.

Redmi 8A_odomykanie tvarou
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Aktualizácia s kódovým označením V11.0.2.0.QCPCNXM by mala byť už v týchto momentoch dostupná pre zariadenia Redmi 8A a to vo väčšine kútov sveta, keďže ide o globálnu, ako aj čínsku verziu systémovej aktualizácie. Treba však brať na pamäti, že proces aktualizovania v globálnom merítku nie je záležitosťou pár hodín, ale ide o niekoľko dňový až týždňový proces.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close