APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Among Us si počas novembra zahralo približne pol miliardy hráčov

Z pohľadu príjmov nejde však o taký „trhák“ v porovnaní s hrami s podobnou hráčskou základňou

Podľa publikovaných dát spoločnosťou SuperData hru Among Us hralo v priebehu novembra zhruba pol miliardy hráčov, čo z nej robí jednu z najobľúbenejších hier vôbec z hľadiska počtu „mesačných hráčov“.

Na druhej strane treba povedať, že veľký počet hráčov, automaticky neznamená enormné príjmy. SuperData píše, že príjmy s porovnateľnými hrami, ktoré majú rovnako početnú skupinu používateľov, sú výrazne nižšie.

Veľa hráčov v Among Us automaticky neznamená veľké príjmy

PC verzia hry Among Us aktuálne stojí približne 5 dolárov, ktorá sa podieľala na celkových príjmoch za obdobie od augusta do novembra v objeme 64%, a to aj napriek tomu, že počítačová hráčska základňa tvorí 3%. 

„Among Us mala v novembri zhruba pol miliardy aktívnych používateľov mesačne. Titul je teraz zďaleka najpopulárnejšou hrou vôbec, čo sa týka mesačných hráčov. Keďže spoločnosť Among Us nie je výrazne speňažená, údaje o príjmoch sú výrazne menšie. Verzia pre PC (ktorá má vstupnú cenu 5 USD) tvorila väčšinu výnosov od augusta do novembra (64%) napriek tomu, že mala extrémne malý podiel na celkovej hráčskej základni (3% v novembri).“ píše spoločnosť SuperData.

Zaujímavosťou je, že hra Among Us sa vôbec nedostala ani medzi TOP 10 najlepšie zarábajúcich hier na mobilnej, či inej platforme. Nižšie si môžete pozrieť hry, ktoré patria medzi najlepšie zarábajúce naprieč jednotlivými platformami.

najvynosnejsie hry november 2020
Zdroj: superdataresearch.com

Super Data ďalej odhaľuje, že v priebehu novembra kópia hry Call of Duty: Black Ops Cold War  bola predanou 5,7 miliónkrát, čo je nárast o 7% v porovnaní s predchádzajúcim držiteľom franšízového rekordu Black Ops 4. Z hry Assassin’s Creed Valhalla bolo predaných 1,7 milióna kópií, čo je približne o 50% viac, ako pri Assassin’s Creed Odyssey pri uvedení na trh. Z hry Spider-Man: Miles Morales bolo zas predaných 663 000 digitálnych kópií na platformách PlayStation 4 a 5. Predaj titulu zverejneného spoločnosťou Sony sa nevyrovnal uvedeniu hry Marvel’s Spider-Man v septembri 2018 (2,2 mil.).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close