APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Among Us, či Tik Tok. Tak to sú najsťahovanejšie aplikácie roka 2020. Ktorým aplikáciám, či hrám ste podľahli vy?

Rok 2020 bol iným ako pominulé roky. Vďaka tomu vyrástli aj dovtedy neznáme hry, či aplikácie

Rok 2020 máme úspešne za sebou a bezpochyby to bol rok, ktorý bol iným, ako iné roky. Poznačený bol hlavne pandémiou, ktorá pretrváva do dnešných dní, hoci už svieti na konci tunela svetielko, ktoré by nás mohlo vrátiť do pôvodných koľají. Mnohým z nás sa zmenil život, niekomu k lepšiemu a iným zas k horšiemu. Odzrkadlilo sa to bezpochyby aj na používateľskom správaní, kedy v dôsledku karantén, či rôznych obmedzení naprieč celým svetom, vyrástli rôzne zábavné aplikácie, akým je napríklad Netflix, či pracovné nástroje, ako je napríklad Zoom.

Aptopia priniesla vcelku zaujímavé štatistiky dotýkajúce sa aplikácií a hier, ktoré boli v roku 2020 tými najsťahovanejšími naprieč celým svetom. Dáta nižšie zároveň kombinujú dáta z Android a iOS platformy. Ako môžete nižšie vidieť, tak medzi najsťahovanejšími aplikáciami, či hrami, nájdeme ako aj stálice, akými sú napríklad WhatsApp, Facebook, či YouTube, tak aj úplne nových hráčov. Napríklad hru Among Us, ktorá v minulom roku vystrelila do nebies, či sociálnu sieť TikTok, ktorá sa stala vôbec najsťahovanejšou aplikáciou na svete a dnes reálne konkuruje Facebooku, Instagramu, či Twitteru.

V kategórii hier dominuje Among Us

Ako sme už vyššie prezradili, tak v prípade hier, absolútnym víťazom je Among Us. Ide o hru, ktorá bola stiahnutou neuveriteľných 264-miliiónkrát. Darilo sa však aj iným hrám, ktoré nájdeme v desiatkach až stovkách miliónoch smartfónov. Ide napríklad o hru Subway Surfers, ktorá bola stiahnutou 227-miliónkrát, či PUBG, ktorá bola stiahnutou 175-miliónkrát.

nastahovanejsie hry na svete 2020
Zdroj: apptopia.com

Z aplikácií prekvapil TikTok, či Zoom

V prípade mobilných aplikácií, skokanom roka je TikTok, a to aj napriek tomu, že americký prezident, Donald Trump, mal na muške túto aplikáciu. Tá bola celkovo stiahnutá 850-miliónkrát. Na druhej priečke skončil WhatsApp „len“ s 600-miliónmi stiahnutiami. Skokanom roka je zároveň aplikácia Zoom, ktorá bola 5. najsťahovanejšou aplikáciou na svete. Celkovo bola stiahnutou 477-miliónkrát. Mimochodom, poznali ste túto aplikáciu pred rokom 2020? My nie, a to je na trhu už od roku 2011.

najstahovaniejsie aplikacie 2020
Zdroj: apptopia.com

Among Us je najsťahovanejšou hrou, ale aj napriek tomu sa nedostala medzi najziskovejšie

Aptopia zároveň zverejnila aj štatistiky odhaľujúce príjem hier a aplikácií. Ako môžete vedieť, tak Among Us, hra, ktorá bola stiahnutá 264-miliónkrát, sa do 10 najziskovejších hier vôbec nedostala. Tomuto rebríčku dominuje PUBG, ktorý svojim tvorcom vygeneroval obrat presahujúci 1-miliardu dolárov. V prípade aplikácií, najziskovejšou bola aplikácia TikTok, ktorá vygenerovala 540-miliónov dolárov.

Podľahli ste aj vy jednej z aplikácií, či hier vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close