Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Americké vesmírne sily odkryli nové logo. Páči sa Vám?

Ide o znak „Delta“ a má symbolizovať dedičstvo USAF (United States Air Force) a vesmírneho velenia

Americké vesmírne sily sú aktuálne najmladšou nezávislou odnožou amerických ozbrojených síl, o ktorých môžeme vo poslednej dobe počuť stále viac. Nie v tak dávnej minulosti sme písali napríklad o tom, že by mali v budúcnosti disponovať silou 16-tisíc vojakov. Jedným z hlavných cieľov tejto armádnej zložky je vycvičiť personál, ktorý dokáže ochrániť vesmírnu infraštruktúru Spojených štátov pred fyzickými, elektronickými, či digitálnymi útokmi.

Americké vesmírne sily odkryli nové logo

Portál Gizmodo poukazuje na nové logo Amerických vesmírnych síl, ktoré aktuálne skôr pripomína „Star Trek štýl“. Pôvodne logo, s ktorým sme sa mohli doteraz stretávať si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

americke vesmirne sily_stare logo
Zdroj: Americké vesmírne sily

Ako môžete vidieť nižšie, tak nové logo prešlo viacerými zmenami. Ide o symbol, ktorý bol prvýkrát použitý v roku 1961. Symbol predstavuje znak „Delty“ a má symbolizovať dedičstvo USAF (United States Air Force) a vesmírneho velenia.

Americke vesmirne sily_nove logo Delta.jpg
Zdroj: Americké vesmírne sily

Vonkajšie hrana loga má symbolizovať ochranný štít USA. Vo vnútri zas môžeme vo vrchnej časti vidieť znak veže, ktorý má symbolizovať „akciu rakiet“, ktoré môžu byť vypustené mimo atmosféru Zeme za účelom ochrany vesmírneho priestoru. V strede znaku je hviezda Polaris, ktorá má symbolizovať základné hodnoty usmerňujúce vesmírne misie. Posledný, štvrtý element, (spodná čas vnútornej výplne znaku Delta / skosené prvky) majú symbolizovať spoločné ozbrojené sily podporujúce vesmírne misie: letectvo, armádu, námorníctvo a vojakov

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close