HuaweiSpravodajstvo

Americká vláda predlžuje licenciu pre Huawei o ďalších 90-dní. Pozrite sa, ako to zdôvodňuje

Američania predlžujú licenciu pre Huawei o ďalších 90 dní, ktorá im umožňuje aj naďalej obchodovať v obmedzenom režime s americkými firmami.

Ešte v  priebehu víkendu obehla technologický svet správa, že americká vláda sa chystá predĺžiť licenciu spoločnosti Huawei o  dva týždne. Nuž, prvá časť vety vyššie bola pravdivá, druhá nie. Licencia pre Huawei totiž nebola predĺžená len o 2 týždne, ale o 3 mesiace. Informuje o tom portál Huaweicentral.com.

Dokedy sa bude USA a  Huawei takto naťahovať?

Spoločnosť Huawei bola ešte v  máji tohto roka zaradená americkou vládou na zoznam „nechcených“ spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti obchodovania. Dôvodom mali byť podozrenia z možnej špionáže. Odvtedy americká vláda predĺžila licenciu umožňujúcu obchodovanie s americkými spoločnosťami 3-krát. Naposledy sa tak stalo včera. Predĺženie licencie pre Huawei znamená, že môže aj naďalej poskytovať svoje služby existujúcim zákazníkom bez výraznejších obmedzení.

Americká vláda odôvodňuje predĺženie licencie slovami:

„Predĺženie dočasnej všeobecnej licencie umožní Huawei naďalej poskytovať služby zákazníkom v niektorých z najodľahlejších oblastí Spojených štátov, ktorí by inak zostali v tme…“ uviedol vo vyhlásení minister obchodu USA Wilbur Ross.

Len pre zaujímavosť, Wilbur Ross niekoľko dní dozadu uviedol, že aktívne rokujú s Čínou na obchodnej dohode, ktorá by mala znamenať upokojenie vzniknutej situácie na oboch stranách. Podľa dostupných informácií, Američania žiadajú zvýšenie nákupu poľnohospodárskych výrobkov z  USA a otvorenie finančných trhov pre americké spoločnosti, zatiaľ čo Čína požaduje zrušenie dovozných ciel.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Američania Donald Trump Sankcie USA

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close