HuaweiSpravodajstvo

Americká vláda predlžuje licenciu pre Huawei o ďalších 90-dní. Pozrite sa, ako to zdôvodňuje

Američania predlžujú licenciu pre Huawei o ďalších 90 dní, ktorá im umožňuje aj naďalej obchodovať v obmedzenom režime s americkými firmami.

Ešte v  priebehu víkendu obehla technologický svet správa, že americká vláda sa chystá predĺžiť licenciu spoločnosti Huawei o  dva týždne. Nuž, prvá časť vety vyššie bola pravdivá, druhá nie. Licencia pre Huawei totiž nebola predĺžená len o 2 týždne, ale o 3 mesiace. Informuje o tom portál Huaweicentral.com.

Dokedy sa bude USA a  Huawei takto naťahovať?

Spoločnosť Huawei bola ešte v  máji tohto roka zaradená americkou vládou na zoznam „nechcených“ spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti obchodovania. Dôvodom mali byť podozrenia z možnej špionáže. Odvtedy americká vláda predĺžila licenciu umožňujúcu obchodovanie s americkými spoločnosťami 3-krát. Naposledy sa tak stalo včera. Predĺženie licencie pre Huawei znamená, že môže aj naďalej poskytovať svoje služby existujúcim zákazníkom bez výraznejších obmedzení.

Americká vláda odôvodňuje predĺženie licencie slovami:

„Predĺženie dočasnej všeobecnej licencie umožní Huawei naďalej poskytovať služby zákazníkom v niektorých z najodľahlejších oblastí Spojených štátov, ktorí by inak zostali v tme…“ uviedol vo vyhlásení minister obchodu USA Wilbur Ross.

Len pre zaujímavosť, Wilbur Ross niekoľko dní dozadu uviedol, že aktívne rokujú s Čínou na obchodnej dohode, ktorá by mala znamenať upokojenie vzniknutej situácie na oboch stranách. Podľa dostupných informácií, Američania žiadajú zvýšenie nákupu poľnohospodárskych výrobkov z  USA a otvorenie finančných trhov pre americké spoločnosti, zatiaľ čo Čína požaduje zrušenie dovozných ciel.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close