Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Ryzen 9 Threadripper a nové procesory Ryzen Mobile do Laptopov

Len nedávno firma AMD uviedla na trh svoje procesory  Ryzen 5 a Ryzen 7. Za krátku dobu dokázali zožať úspech a stali sa silnou konkurenciou pre procesory Core i5 a Core i7 od Intelu. Ale AMD s predstavovaním ďalších noviniek neprestáva. V tomto roku sa môžeme tešiť na novú radu Ryzen Mobile určenú pre laptopy,  super-high-end procesory s názvom Ryzen 9 „Threadripper“ a viac dostupnú radu Ryzen 3.

Nová rada Ryzen Mobile alebo inak označovaná, nová generácia Ryzen APU určená pre laptopy konečne prichádza. Jedná sa o procesory s integrovanou grafikou (podobne ako Intel procesory s integrovanou Intel HD graphics). Má sa jednať o 4 jadrové procesory s 8- threadmi a stavané na architektúre „Zen“. Tieto procesory budú určené najmä pre laptopy, od low-end až po herné a takisto aj pre 2v1 zostavy. AMD oznámilo, že tieto procesory by sme mohli vidieť niekedy v druhej polovici tohto roku.

Zdroj: extremetech.com

Svetlo sveta by mala uzrieť aj nová rada procesorov Ryzen 9 „Threadripper“, ktoré by sme mohli vidieť už toto leto. Jedná sa o „beštie“ medzi procesormi. Sú to procesor určené pre high-end PC zostavy, najmä pre pracovné zostavy v ktorých treba výkon veľa jadier naraz. Najlepší model rady  Ryzen 9 „Threadripper“ má byť vybavený až 16 jadrami s 32 threadmi. Cena je pre nás zaťiaľ veľkou neznámou, ale samozrejme môžeme očakávať, že tieto procesory nebudú lacnou záležitosťou.

Na trh sa dostanú aj Ryzen 3 procesory, ktoré sú naplánované na 3. kvartál roku 2017. Ide o konkurenta pre Core i3 od firmy Intel. Je určený pre slabšie herné zostavy alebo pracovné PC. Firma Asus pred pár dňami vydala  informácie o novej základnej doske a nechtiac nám odhalila špecifikácie zrejme najsilnejšieho modelu z rady  procesorov Ryzen 3. Presnejšie ide o procesor Ryzen 3 1200. V informáciách ku základnej doske  Asus sa píše o 4 jadrovom procesore s taktom 3,1GHz , L3 8MB cache pamäte a 65W TDP.

Zdroj: amd.com, TheVerge, úvodný obrázok (arstechnica.com)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close